«Нічні вовки» Путіна тихцем окуповують Словаччину

  • 20.07.2018, 22:23
  • 1 577

Міністерство закордонних справ у Братиславі висловлює «глибоку стурбованість»

Байкерський клуб «Нічні вовки», який у Росіі називають «мотоциклетною бандою Путіна», облаштував свою базу біля словацької Трнави. Байкери під проводом «Хірурга», особистого друга Путіна, проходять там військові вишколи, стріляють, вправляються у водінні броньованих авто. Влада Словаччини не має наміру втручатися.

Про те, що наприкінці червня до місцевості Дольна Крупа, за годину їзди від Братислави, приїхала колона російських байкерів «Нічні Вовки», розповіла словацька газета «Pravda». Росіяни зупинилися у маєтку Йозефа Гамбеляка, який приятелює з Робертом Калиняком, депутатом правлячої партії SMER-SD, а також екс-міністром внутрішніх справ Словаччини.

Сам Гамбеляк кілька років тому придбав маєток колишнього сільськогосподарського кооперативу, розмістив там броньовані авто і… танки, спорудив трасу для уроків керування ними.

На фото з безпілотника, опублікованих в чеських та словацьких ЗМІ, можна побачити ряди цих машин, пофарбованих у камуфляжний колір. На інших знімках, що викладені в Інтернеті, видно чоловіків у формі словацької армії у бойових машинах, які рухаються трасою в маєтку Гамбеляка.

За повідомленнями ЗМІ, «Нічні вовки» провадять там воєнізовані вишколи, вправляються у стрільбі з вогнепальної зброї.

У відкритті словацької бази наприкінці червня мав взяти участь представник російського посольства. Про її заснування дипломати поінформували на своїй інтернет-сторінці, однак повідомили, що відкриття заплановане на вересень.

Міністерство закордонних справ Словаччини офіційно висловило стурбованість тим, що російська мотоциклетна «банда», яка підтримує російську агресію на Донбасі і закликає Кремль до приєднання цього українського регіону до РФ, відкрила свою філію в Словаччині. «Ідеї і висловлювання деяких членів цього клубу є неприйнятними, особливо пропозиції щодо переписування історії та реваншистські заклики до помсти», — сказав журналістам «Pravda» Пітер Сушко, прес-секретар Міністерства закордонних справ Словаччини. Він додав, що діяльність «Нічних вовків» на території Словаччини повинна бути ретельно перевірена.

Але міністерство внутрішніх справ не має наміру реагувати на витівки росіян. Словацькі медіа пояснюють таку реакцію знайомством Гамбеляка з Калиняком. Цей останній змушений був піти з посади міністра внутрішніх справ у березні, кілька тижнів опісля брутального вбивства журналіста Яна Куцяка (він загинув разом з нареченою від рук професійного вбивці; Куцяк писав про зв’язки словацького уряду з італійською мафією).

Але Калиняк зберіг старі впливи у міністерстві. Він часто відвідує маєток Гамбеляка, у якому той зареєстрував мисливську садибу пожежників. На її діяльність Гамбеляк отримав минулого року 200 тисячі євро дотацій, а п'ять років тому — 700 тисяч євро.

За матеріалами «Gazeta Wyborcza»

Схожі новини