Передплата 2024 «Добра кухня»

Замороження ПП-2 та відключення від SWIFT: деталі звернення ВР

Верховна Рада прийняла звернення до парламентів світу та міжнародних організацій із закликом осудити визнання Росією незалежності маріонеткових утворень на території України

Депутати просять ввести жорсткі санкції щодо Росії, зокрема відключити від платіжних систем та заборонити експорт високих технологій до РФ. Про це повідомляє Суспільне.

"За" проєкт постанови № 7088 проголосували 336 депутатів

"Верховна Рада наголошує, що Крим, Донецька і Луганська області залишаються територіями України. Закликає іноземні держави не визнавати незалежність утворень на території України", – заявив голова ВР Руслан Стефанчук.

"Ухваливши рішення (про визнання "ЛДНР". - Ред.), Російська Федерація в односторонньому порядку де-факто вийшла з Мінських домовленостей, а також зруйнувала відповідний переговорний процес на рівні країн — учасниць нормандського формату та у рамках ТКГ", — йдеться у проєкті заяви.

Парламент України у заяві закликає запровадити додаткові жорсткі секторальні, фінансові та персональні санкції проти РФ та її керівництва, включно з замороженням запуску "Північного потоку-2", відключенням РФ від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів (SWIFT) та забороною експорту до Російської Федерації високих технологій, зокрема тих, що стосуються російського військово-промислового комплексу та енергетичного сектору.

Крім того, Рада закликає уряди та парламенти іноземних держав сприяти зміцненню обороноздатності України та прискорити надання комплексної, у тому числі оборонної, допомоги, спрямованої на посилення здатності України реагувати на загострення безпекової ситуації з боку Російської Федерації.

Фото з сайту Цензор.НЕТ
Фото з сайту Цензор.НЕТ
Фото з сайту Цензор.НЕТ
Фото з сайту Цензор.НЕТ

Читайте також: Шольц заявив про зупинку сертифікації "Північного потоку-2"

Схожі новини