Передплата 2024 «Добре здоров’я»

"Підтримуємо підхід щодо так званих двох Д – заклик до негайної деескалації та дипломатичного шляху врегулювання", - Порошенко

Петро Порошенко про підсумки переговорів Байдена з Путіним

Вітаємо підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України та готовність запровадження нових санкцій. Однак президенту Зеленському варто припинити ігнорувати загрозу, бо складається враження, що відновлення територіальної цілісності і суверенітету України більше цікавить наших партнерів, а не чинну владу. Про це написав п’ятий президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко на сторінці у Facebook.

«Розмова між Президентом США Джозефом Байденом та Президентом Росії Володимиром Путіним щодо ескалації російської агресії проти України – необхідний крок на шляху до створення умов для запобігання війни, але для відновлення миру має бути зроблено ще багато. Виключно важливим є те, що Президент Байден у переговорах виступав скоординовано та єдиним фронтом із союзниками по НАТО», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми вітаємо непохитну і незмінну підтримку американським керівництвом суверенітету і територіальної цілісності України, а також права українського народу самостійно обирати власний геополітичний курс. Цілковито підтримуємо підхід щодо так званих двох Д – заклик до негайної деескалації та дипломатичного шляху врегулювання», – наголосив п’ятий президент України.

«Вважаємо, що такий підхід має бути посилений третім Д – деокупацією українських територій Донбасу та Криму», – додав він.

«Переконані, що активне залучення Вашингтону до цих процесів сприяло б досягненню цієї мети. Вітаємо задекларовану готовність США і партнерів по ЄС завдати потужного санкційного удару по Росії у випадку подальшої ескалації ситуації. Ціна агресії проти України має бути нестерпною для Кремля», – також зазначив лідер «Європейської Солідарності».

«Вважаю, що наші партнери не повинні піддаватися російському шантажу і у справі «Північного потоку-2». Цей авантюрний проєкт є складовою агресивного задуму Кремля як проти України, так і всієї Європи і тому має бути заблокований», – сказав він.

Петро Порошенко назвав обнадійливими сигнали американських партнерів про готовність продовжувати посилення оборонних спроможностей та стійкості України.

«Водночас закликаю українську владу: припинити ігнорувати загрозу, не мовчати і, найголовніше, діяти – зробити все можливе для активної координації зусиль з нашими союзниками для посилення тиску на агресора. Бо складається враження, що відновлення територіальної цілісності і суверенітету України більше цікавить наших партнерів, а не чинну владу», – зазначив він.

«Також вкрай важливо, аби Зеленський припинив хибну політику «партнеронезалежності», відновив суб’єктність країни, відмовився від спокуси сепаратних перемовин з Путіним, які ведуть до капітуляції, і долучився до дипломатичних зусиль партнерів. Тільки разом, єдиним фронтом зможемо перемогти російського монстра», – підкреслив Петро Порошенко.

Читайте також:

Схожі новини