Схід і захід разом: делегація із Львівщини на сході України зустрілася з військовими та висадила «Луганський гай»

Напередодні Дня захисників та захисниць України делегація із Львівщини під керівництвом голови Львівської обласної ради Ірини Гримак перебувала на сході України

Мета поїздки — підтрима­ти військових, подякува­ти їм за службу та переда­ти гуманітарний вантаж, зокрема будівельні матеріали, продукти, товари першої необхідності, зі­брані підприємцями й волонте­рами області.

У складі делегації були: пер­ший заступник голови Львівської обласної ради Євген Гірник, де­путати Львівської обласної ради Звенислава Мамчур, Святослав Шеремета, Ростислав Добош, Іванна Герус, Едуард Леонов, а також працівники апарату ради, журналісти.

Делегати від Львівщини на сході України.
Делегати від Львівщини на сході України.

Спершу львів’яни зустрілися із земляками, які перебувають на службі у складі 24-ї окремої ме­ханізованої бригади імені короля Данила, та ознайомилися з умо­вами, в яких українські захисники виконують бойові завдання.

Полковник Сергій Поступаль­ський зазначив, що військові по­стійно спілкуються з волонтерами й представниками влади з різних областей України. Така співпраця надихає і додає захисникам віри у перемогу.

Ірина Гримак наголосила на тому, що колектив 24-ї бригади завжди був згуртованим, як ве­лика родина, і саме завдяки вза­ємоповазі та підтримці воїни до­лають усі труднощі та боронять нашу землю.

«Проїхавши за добу дорогами різних регіонів, від західних до східних кордонів нашої країни, зазначу, що саме завдяки вашій мужності ми маємо мир, спокій і можливість працювати. Кожен громадянин цінує жертовність і вірність присязі, яку ви дали дер­жаві і якої дотримуєтеся.

Зичу, щоб ваші близькі жили в добрі, а ви незадовго з гордістю повернулися щасливо додому", — побажала військовим голова Львівської обласної ради.

За високий професіоналізм, сумлінне виконання службо­вих обов’язків, вірність військо­вій присязі та народові України, а також з нагоди Дня захисників та захисниць України Ірина Гри­мак вручила військовослужбов­цям грамоти Львівської обласної ради та цінні подарунки.

Також голова обласної ради зустрілася з військовослужбов­цами 131-го розвідувального ба­тальйону, які виконують завдання в зоні ООС.

Цього ж дня поблизу Сєвєро­донецька львівські депутати з ко­легами започаткували «Луган­ський гай». З ініціативи голови Львівської обласної ради Ірини Гримак на Луганщину для висад­ки привезли понад 5 тисяч са­джанців сосни із закритою коре­невою системою.

Минулого року у жовтні на Лу­ганщині спалахнули масові по­жежі. Як розповіла головна ліс­нича Сєвєродонецького лісового господарства Любов Хорошило, чималих втрат зазнало село Си­ротине, розташоване на відста­ні 35 кілометрів від лінії розмежування.

«1 жовтня 2020 року тут стала­ся пожежа, яка забрала життя 11 осіб. За дві години вигорів центр селища. Тут все було чорним, — зазначила Любов Хорошило. Якщо не заліснити цю терито­рію, то піщані бурі нестимуть пил на селище. 5 тис. сіянців ми ви­садимо на площі близько 2,2 га».

Ірина Гримак зазначила, що делегація Львівщини вже не впер­ше передає такі подарунки на Лу­ганщину. «Наша місія — започатку­вати відновлення лісів, розвивати рекреаційні зони, відновити зеле­ні території. У процесі висаджу­вання гаю ми домовилися виро­щувати сіянці дерев з місцевого насіння у сучасному Львівському лісовому селекційно-насіннєво­му центрі, а згодом пересаджува­ти готові сіянці тут, в лісах Луган­щини. Йдеться про хвойні дерева, зокрема кримську сосну. Це екс­перимент. Ми хочемо спробувати посадити різновиди дерев Луган­щини у лісах Львівщини», — роз­повіла голова облради.

Ірина Гримак також подякува­ла усім, хто підтримав акцію, та зазначила, що, висаджуючи нові дерева на спаленій території, ми демонструємо, що українці від­родять та об’єднають свою зем­лю, у цьому і є суть перемоги.

Схожі новини