Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Ніколи не дозволяв ображати Україну. За захист українського його і побили...

Звіряча розправа з колишнім політв’язнем Володимиром Балухом

Бути українським патріотом у сьогоднішній Україні — не­безпечно. Це доводить історія з колишнім політв’язнем російського режиму, у мину­лому — кримським фермером Володимиром Балухом. Його ледь не до смерті побили у рідному Києві…

Того дня Володимир у сто­личному Гідропарку зу­стрічався з друзями-одно­думцями, що, як і він, пережили жахіття російських тюрем і рік тому повернулися на рідну зем­лю. За розповідями очевид­ців, по сусідству якась за­хмеліла компанія поводилась непристойно. Як і будь-яка ви­хована людина, Володимир зро­бив хамовитим молодикам зау­важення. Розмовляв, як звично, українською — кажуть, саме це найбільше «завело» нетверезу російськомовну компанію.

Але на цьому інцидент не ви­черпався. Коли друзі Балуха ро­зійшлися і він сам теж зібрався додому, «ображені» підстерегли його і по-звірячому побили. Ще й забрали телефон і банківську картку. Лише через пів доби Володимира знайшли непри­томним — зі складною черепно-мозковою травмою, перелама­ною ключицею і пошкодженою рукою. Покаліченого доправи­ли у лікарню, де йому зроби­ли складну операцію. У мину­лу середу Балуха (на той час ще не прийшов до тями) підключи­ли до апарата штучної вентиля­ції легень…

Колишній кримський політв’язень Ахтем Чийгоз вважає, що жорстоке побиття Володими­ра Балуха — це продовження тих нападів на атовців, фронто­вих волонтерів, переслідувань інших патріотів, які розпочали­ся після президентських вибо­рів 2019 року. На думку Чийгоза, Балух ніколи не дозволяв обра­жати Україну і українців, і саме ця його позиція була причиною нападу на патріота…

«Підступний напад — єдине, на що здатні ці щури проти силь­ної духом людини», — так проко­ментував побиття активіста по­літолог Віталій Кулик.

До російської окупації Кри­му Володимир Балух займався мирною працею — вирощував зернові у рідному селі Сере­брянці Роздольненського ра­йону А Р Крим. Відкрито підтри­мував державність України. На його будинку постійно висів си­ньо-жовтий прапор. А після Ре­волюції Гідності там з’явилася табличка з написом «Вулиця Ге­роїв Небесної сотні». Після оку­пації відмовився отримувати паспорт РФ. Такої української позиції не могли пробачити Ба­луху російські зайди. Спец­служби РФ підкинули на його горище сотню патронів, кілька тротилових шашок — а потім на­грянули з обшуком і звинувати­ли фермера у тероризмі. У 2018 році окупаційний суд ув’язнив Володимира Балуха на п’ять років. Лише після обміну поло­неними йому вдалося вийти на волю.

Схожі новини