Коронавірус: що заборонено в Україні

  • 17.03.2020, 09:22
  • 1 268

Уряд прийняв рішення посилити карантинні заходи через загрозу поширення в Україні коронавірусу.

Їхня мета — убезпечити людей від коронавірусної інфекції. Дія розпочалася вночі 17 березня, повідомив голова уряду Денис Шмигаль, передає Газета.юа.

Уряд підтримав рішення заборонити:

регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

перевезення більше 10 пасажирів одночасно у трамваях, тролейбусах і автобусах, маршрутному таксі;

з 17 березня закладам культури, ТРЦ, ресторанам та іншим закладам харчування, розваг і послуг приймати відвідувачів (ресторани та кафе можуть виконувати доставку їжі);

масові заходи за участі більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями;

з 18 березня перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього та міжнародного сполучення до прийняття окремого рішення (за погодженням відповідних міністерств). Крім того, з 17 березня по 3 квітня заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі.

«Заходи жорсткі та кардинальні. Але здоров'я та життя наших громадян важливіші за тимчасові незручності. Прошу всіх з розумінням поставитися до запроваджених обмежень і попіклуватися про себе та своїх рідних», — сказав Шмигаль.

Крім того, ввели обмеження на експорт деяких продуктів харчування. У Чернівецькій та Житомирській областях запровадили режим надзвичайної ситуації. МОЗу наказали призупинити проведення всіх планових операцій, окрім термінових та невідкладних. А усі лікарні максимально підготувати та перепрофілювати для лікування хворих із коронавірусом.

Контролювати виконання всіх цих заходів буде МВС та Нацполіція.

Схожі новини