Суд заборонив перейменовувати колишню УПЦ ПМ

  • 22.04.2019, 17:48
  • 979

Окружний адміністративний суд Києва зупинив процес примусового перейменування Української православної церкви (УПЦ, в канонічній єдності з московським патріархатом), яка зобов’язана була до 26 квітня почати вказувати у назві свою належність до Російської православної церкви.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду, передають «Українські Новини».

«Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову по справі про скасування наказу Міністерства культури України, згідно з яким Київська Митрополія Української Православної Церкви та низка релігійних організацій мають внести зміни в свої офіційні назви і подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року», — сказано в ньому.

Судом було задоволено заяву УПЦ МП про забезпечення позову з огляду на те, що невжиття таких заходів може суттєво ускладнити або зробити неможливим відновлення порушених або оспорюваних прав або інтересів позивача.

Крім того, на думку суду, реалізація сьогодні (до вирішення справи по суті) оспорюваного акта може призвести до невиправданого втручання держави в сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи.

При цьому суд зазначає, що вжиття заходів забезпечення позову не викликає фактичного вирішення спору, оскільки воно спрямовано виключно на збереження існуючого стану до завершення розгляду справи по суті.

Слід зазначити, що судом до участі в справі як треті особи було залучено 265 релігійних організацій.

Нагадаємо, 27 грудня Закон про перейменування УПЦ вступив в силу. УПЦ вважає його антиконституційним.

Схожі новини