Передплата 2024 «Добрий господар»

Маркову показали, де у парламенті двері на вихід

«Свого» депутата покарали – щоб чужі боялися...

У п’ятого за чергою народного депутата України відібрали мандат члена парламенту сьомого скликання. Після примусових «аутів» Андрія Веревського, Сергія Власенка, Олександра Домбровського, Павла Балоги за межами законодавчого органу опинився Ігор Марков, член фракції Партії регіонів. Розглянувши позов колишнього нардепа Юрія Кармазіна (раніше він уже «втопив» двох депутатів), Вищий адміністративний суд України зобов’язав Центрвиборчком визнати недостовірними підсумки виборів у 133­му одномандатному окрузі Одеси, де саме переміг Марков, і призначити повторні вибори.

Посвідчення нардепа у Маркова забрали начебто через те, що в його окрузі виявлено масові фальсифікації. За даними міліції, на 52 дільницях із 86 у кабінках для голосування лежали ручки зі «зникаючим» чорнилом — при їх нагріванні губиться проставлена відмітка. Слідство довело, що такі маніпуляції були проведені на 6038 бюлетенях, після зникнення первісної помітки на них хтось поставив «галочку» за Маркова. Відтак це забезпечило йому перевагу над головним конкурентом — Олексієм Гончаренком, на 5160 голосів. Як відомо, Гончаренко є прийомним сином міського голови Одеси Олексія Костусєва. Очевидно, саме він балотуватиметься від влади на нових виборах…

Сам же Марков вважає всю цю затію — спланованою провокацією, помстою за його ідеологічну позицію. Як відомо, Ігор Марков є лідером відверто проросійської партії «Родіна». У «помаранчеві» часи звучали заклики заборонити цю політичну силу через її заяви, що розпалювали міжнаціональну ворожнечу, загрожували державному суверенітету. Але тоді Маркову минулося. Партія регіонів його підтримувала. До пори до часу. Тепер лідер «Родіни» каже, що з ним зводять порахунки через те, що відверто противиться лінії президента на євроінтеграцію і виступає за вход­ження України у Митний союз. «Наїхали», бо «пішов проти течії»…

Миритися із рішенням ВАСУ Марков не збирається. Каже, що готує позов до Європейського суду з прав людини.

Реакція на вигнання Маркова з парламенту неоднозначна. Зокрема в опозиції. Хоч там категорично не сприймають його україноненависницької політики, але не можуть погодитися з методами, якими розправилися з Марковим. Кажуть, вони незаконні. У такий спосіб влада демонструє, що запросто може розправитися з будь­ким, хто посміє «пікнути» проти неї…

думки з приводу

Олександр ПАЛІЙ,

політолог

Це явний посил депутатам­«регіоналам», щоб вони тримали дисципліну і не думали «рипатися» в бік від партійної лінії. Щоб не вважали московський «дах» важливішим за самого Януковича, чи, тим більше, навіть не думали робити якісь паралельні ставки на президентську кампанію. «Регіонали» люблять силу, і їм цю силу продемонстрували. Однак це рішення можна лише вітати, тому що вибори в Одесі справді були брудними. Крім того, не в останню чергу зусиллями Маркова в Одесі було створено надзвичайно кислотне антиукраїнське інформаційне поле, подекуди більш вороже до України, ніж у Криму. Думаю, це рішення дасть Януковичу позитив не лише в національному масштабі, а й у місцевому, одеському. Через те, що імідж Маркова в самій Одесі, м’яко кажучи, неоднозначний.

Народний депутат

Віктор БАЛОГА

(позафракційний)

Особисто я не знайомий з паном Марковим, та й не маю жодного бажання спілкуватися з такими типами. Переконаний, агентам Кремля не місце в українському парламенті. Але той факт, що у народного депутата з ПР намагаються відібрати мандат, інакше як спробою продемонструвати «баланс» не назвеш. Якщо депутатський корпус мовчки спостерігатиме, як руйнують парламентаризм (йдеться не про Маркова, а про законодавчу гілку влади), то вже найближчим часом в країні стануть зайвими виборчі комісії, агітатори та й самі виборці. Достатньо буде лише кількох осіб на Банковій, які складатимуть і корегуватимуть виборчі списки.

Народний депутат

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

(«Батьківщина»)

Засуджую ті погляди, які пробує нав’язати нам Марков зі своєю шовіністичною проросійською організацією. Але сам факт спроби позбавити мандітів народних депутатів через рік після виборів — це повна дурниця, нонсенс. Це точно не по­європейськи. Депутата вибирав народ, і тільки він може його відкликати або позбавити мандата. Встановлювати через суд, хто виграв вибори, — це просто смішно. Не можна віддавати це питання на розтерзання нашим залежним і корумпованим суддям. Мені також неприємно, що за цим політичним кілерством стоїть Юрій Кармазін. Думаю, всі матеріали готували в Адміністрації президента, а Кармазіну дали їх підписати, мотивуючи його певними стимулами…

Схожі новини