Передплата 2024 «Добра кухня»

З неділі – на зимовий час!

28 жовтня, у ніч зі суботи на неділю, Україна перейде на зимовий час. Стрілки годинників переведемо на годину назад, тобто спати будемо на годину довше.

Перехід на зимовий та літній час в Україні запровадили у 1981 році з метою економії електро­енергії. З того часу й точаться дискусії, наскільки доцільно переводити стрілки годинників. Противники такого рішення стверджують, що за вихідні (а годинники переводять в останню неділю жовтня та останню неділю березня) організм не встигає адаптуватися до нового часового поясу. Мовляв, протягом наступного робочого тижня у людини можуть виникати розлади сну (важко заснути, прокидається раніше запланованого часу, сон — неспокійний, тривожний). Організм може дати збій, що негативно відбивається на стані імунної системи. Як наслідок, людина може захворіти на застуду…

“Проблема надумана, — каже заслужений лікар України Володимир Казмірук. — Звичайно, за півроку наш біологічний годинник налаштовується працювати у визначеному ритмі. Але людський організм лабільний, швидко адаптується до будь-яких змін. Людина мусить жити у гармонії з природою. Ніч треба використовувати для відпочинку, день — для праці. Тоді й здоров’я буде. От ті, що працюють у нічну зміну, тим важко — у них частіше діагностують гіпертонічні кризи, інсульти, інфаркти... У пенсіонерів ритм життя не змінюється. Хапаються за серце, бо самі собі навіюють, що їм буде зле”...

“Перехід на літній-зимовий час може нашкодити лише хронічно хворим людям (передусім зі серцевою недостатністю, неврозами, бронхіальною астмою). Вони мусять дотримуватися чіткого режиму дня, приймати ліки в один і той же час. Тому напередодні переведення годинників прописуємо таким пацієнтам спеціальні адаптогени, які допомагають їм легше пережити цей період. Якщо людина веде здоровий спосіб життя, не курить, не п’є, боя­тися їй нічого”, — зазначає професор Національного медичного університету ім. Богомольця Лідія Конопльова.

Схожі новини