Із 19 березня введуть локдаун – до кінця місяця!
Львівщина потребує 600 додаткових ліжко-місць. У місті Лева обіцяють облаштувати 366
Із п’ятниці, 19 березня, у Львівській ОТГ запровадять посилений карантин — локдаун. Таке рішення у середу, 17 березня, ухвалила міська комісія з питань надзвичайних ситуацій — через різке погіршення ситуації з коронавірусом (за добу — близько тисячі нових хворих на Covid). Посилений карантин діятиме до 28 березня. Школярі старших класів повністю переходять на дистанційне навчання, а молодших із 22 березня йдуть на канікули.
У Львові припинять роботу усі заклади культури, заклади громадського харчування працюватимуть «на винос» і доставку додому. Працюватимуть лише аптеки, зоомагазини, продуктові магазини та супермаркети. Спортзали, перукарні, салони краси — лише за попереднім записом. Господарські магазини зможуть працювати «на видачу» за попереднім замовленням. Масові й спортивні заходи заборонено. Громадський транспорт курсуватиме, але пасажири — виключно на місцях для сидіння.
«Чому ми вирішили не чекати на рішення Кабміну і ухвалювати такі рішення негайно? — заявив голова Львівської ОТГ Андрій Садовий. — Динаміка госпіталізації важких хворих не зменшується. Маємо зробити все необхідне для того, щоб не допустити колапсу медичної системи міста. Це час, за який зможемо облаштувати додаткові місця у лікарнях та поліклініках. Також це єдина можливість обірвати ланцюжок захворювання».
Тим часом обласний штаб із ліквідації надзвичайної ситуації ухвалив термінове рішення щодо збільшення кількості ліжко-місць в опорних лікарнях Львівської області. Загалом на Львівщині потрібно 600 додаткових ліжко-місць. Уже цього тижня у Львові почнуть облаштовувати 366 додаткових ліжок — у п’яти медзакладах міста. Там стартують ремонтні роботи й підведення кисню.
У стаціонарах Львівщини за станом на 17 березня — 2 тисячі 295 хворих, ліжкова мережа заповнена на 58%. Ще минулого тижня цей показник становив 50%. У Центрі легеневого здоров’я — 200 кисневозалежних пацієнтів з пневмоніями. Це найбільша кількість хворих за весь час пандемії коронавірусу.
«Щоденно у стаціонари госпіталізуємо від 240 до 270 пацієнтів, — заявив під час засідання обласного штабу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. — У жовтні такого не спостерігалось. Наш „рекорд“ становив 250 осіб. Якщо три тижні тому „швидка“ виїжджала до пацієнтів із підозрою на коронавірус 35 разів на добу, то сьогодні понад 100 викликів. Приріст хворих у Львівській області за останні два тижні — 21%».
«Це не британський штам, не південноафриканський, а новий, змінений. Це може бути причиною зростання кількості захворювань, — відзначила керівник Львівського обласного лабораторного центру, епідеміолог Наталія Іванченко. — Щоб запобігти зростанню ковідних пацієнтів, контактних із хворими необхідно вносити у додаток „Дія“. Питання переходу на онлайн-навчання є пріоритетним».