Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Поліція Британії видалить тризуб зі списку "екстремістської символіки" (доповнено)

Поліція Великої Британії визнала, що помилково внесла в антитерористичний посібник український національний герб — тризуб, та запевнила, що видалить його з навчального документа.

Про це передає УНН з посиланням на Twitter української дипломатичної місії у Лондоні та пресслужбу контртерористичного управління британської поліції.

«У відповідь на численні звернення українців та за результатами роботи українських дипломатів, британська поліція ухвалила рішення видалити Державний герб України з антитерористичного посібника. Дякуємо всім за небайдужість! Слава Україні!», — зазначили в українському посольстві.

У свою чергу британські правоохоронці повідомили, що: «Ми маємо тісні робочі стосунки з нашими українськими партнерами та не мали наміру нікого образити. Ми зустрілися з представниками МЗС Британії та посольства України, та вирішили прибрати український тризуб з довідника знаків і символів».

У Британії також зазначили, що: «На жаль, у крайніх правих груп є історія незаконного присвоєння національних символів як частини своєї ідентичності, і це є причиною того, що деякі національні прапори та символи відображаються в нашому документі».

Додамо, раніше МЗС України прокоментувало включення тризубу до «екстремістської символіки». Також Міністр з питань безпеки Брендон Льюїс в черговий раз заявив, що шкодує внесення українського тризубу до антитерористичного посібника британської поліції, але відмітив, що цим зображенням зловживають праворадикальні групи.

У свою чергу, в коментарі hromadske посол України у Великій Британії Наталя Галібаренко розповіла, що британська поліція ухвалила рішення про вилучення тризуба з антитерористичного посібника після зустрічі з представниками посольства України у Великій Британії.

За її словами, про включення тризуба до посібника контртерористичного підрозділу британської поліції посольство дізналося від українців із соціальних мереж.

«Ми почали отримувати запити від українців із проханням розібратися… Були проведені відповідні консультації спочатку з Форин-офісом. Потім ми зустрічалися безпосередньо з представниками поліції для пояснення нашої ситуації й статусу тризуба для того, щоб добитися, аби його забрали з публікації», — сказала Галібаренко.

Окрім того, відповідну роботу — публічну й непублічну — проводило Міністерство закордонних справ. А глава групи дружби з Україною у британському парламенті Джон Вітінґдейл порушив питання про тризуб під час години запитань до уряду перед профільним міністром.

Після того, як 19 січня британський уряд у своїй заяві висловив жаль із приводу того, що сталося, українське посольство зустрілося з представниками поліції, розповіла Галібаренко.

«Можна розцінювати, що заява була вибаченням за те, що сталося. Але під час наших контактів ми чітко заявили: вибачення — це добре, але це тільки половина справи. Головне із самого початку — не тільки принести вибачення й визнати помилку, але й забрати тризуб із цього посібника. І ми мали свої контакти й виходи на британську сторону, зокрема відбулася дуже важлива безпосередня зустріч із поліцією. Вони нас вислухали і після внутрішніх консультацій було прийняте відповідне рішення», — сказала вона.

Як пояснила дипломатка, це рішення «влаштовує українську сторону і відповідає українсько-британським відносинам».

На думку Галібаренко, логіка включення тризуба, а також інших організацій, як-от Greenpeace, в антитерористичний посібник, викликає питання: «Цей посібник створювався спеціальними службами Великої Британії. І зрозуміло, що вони ні з ким не консультувалися. Офіційне пояснення поліції — вони говорять про те, що нібито національною символікою і символікою різних організацій зловживають праворадикальні сили».