Передплата 2025 «Добрий господар»

Бойко і Новинський побили між собою опозиційні горщики

Колишні «регіонали» розійшлися як у морі кораблі…

Глибоко помилялися ті, хто твердив, що внутріпартійні чвари, взаємопоборювання характерні лише для демократичного крила української політики. Так само не мають рації ті, хто запевняє, що ідейні суперники демократів завжди відзначаються монолітністю. Стереотипи спростував гучний розкол у парламентській фракції «Опозиційний блок».

Минулого вівторка в «Опоблоці» відбув­ся палацовий пере­ворот. На засіданні фракції з посади її співголови усунули Юрія Бойка, а із заступників керівника «ОБ» — колишньо­го главу Адміністрації пре­зидента (у часи Янукови­ча) Сергія Льовочкіна. Обох їх також виперли з фракції. Керманичем фракції «Опо­блок» став Вадим Новин­ський, а його заступниками — Олександр Вілкул та Юрій Воропаєв.

На цьому руйнівні проце­си в «ОБ» не припинилися. Проросійськи налаштова­на фракція і далі сиплеться. У четвер спікер парламен­ту Андрій Парубій оголо­сив, що з «ОБ» вийшли нар­депи Євген Бакулін, Сергій Дунаєв, Юлій Іоффе. Цих людей пов’язують з Бой­ком і Льовочкіним. Аналіти­ки прогнозують, що на цьо­му дрібнення «Опоблоку» не завершиться, ще півто­ра десятка нардепів можуть покинути цю фракцію. Мі­гранти можуть увійти у нову групу, появу якої анонсував Бойко. Наразі вона назива­ється міжфракційним депутат­ським об’єднанням «Опози­ційна платформа — «За життя».

Опоненти з «Опоблоку» об­мінялися жорсткими обвину­ваченнями, які схожі між со­бою. Новинський заявив, що Бойка і Льовочкіна виключи­ли з фракції за те, що поруши­ли статут партії, без її згоди об’єднавшись у спільну «плат­форму» з Рабіновичем-Мед­ведчуком. А також за те, що «зрадили інтереси виборців, підігравали чинній владі», що намагалися «узурпувати владу у партії».

Льовочкін, своєю чергою, каже, що до їхнього вигнан­ня з «Опоблоку» причетний… «нинішній режим президен­та Порошенка». Мовляв, у та­кий спосіб влада робить усе, щоб під час президентських виборів не допустити вихо­ду «кандидата від південно­го сходу Юрія Бойка» у дру­гий тур, в якому він «мав би шанси на перемогу». Рішення фракції «Опоблоку» про змі­ну керівництва Льовочкін на­звав «ляльковим театром», мета якого начебто — позба­вити Бойка можливості вихо­дити на трибуну, обмежити його спілкування з виборця­ми.

Аналітики називають такі закиди сміхотворними, зва­жаючи на кардинальні ідеоло­гічні, світоглядні розбіжності між командою нинішнього гла­ви держави і обома крилами «Опоблоку». І кажуть, що піс­ля цього розколу кандидатів у президенти від опозиції буде вже не один…

Думки з приводу
Тарас Березовець, політолог:

«Де з’являється Медведчук, там починаються проблеми і розкол»

Ринат Ахметов розійшовся «за поняттями» з Віктором Медведчу­ком, Сергієм Льовочкіним і Юрієм Бойком. З огляду на непросту ситу­ацію в електораті «Опоблоку», ця іс­торія матиме негативні наслідки для обох сторін. Але «ринатовська» час­тина, думаю, вийде з мінімальними втратами. Виключення Бойка і Льо­вочкіна з фракції «Опоблок» мож­на розглядати як тактичну перемогу Ахметова і Новинського. За Ахме­товим — його підприємства у Запо­ріжжі, Кривому Розі та на Донбасі. За Медведчуком-Бойком — тільки підтримка Кремля. Всі знають: де з’являється Медведчук, там почи­наються проблеми і розкол. Така негативна карма. З огляду на те, як Ахметов організовує галузеве го­лосування на своїх підприємствах, можна припустити: він забере не менше 80% електорату «Опоблоку» і залишить своїх опонентів з голим рейтингом. Тепер шанси самостій­ного заходу «Опозиційної платфор­ми «За життя» до Верховної Ради виглядають вельми туманно. А ось голоси «ринатовського» електорату матимуть безпосередній вплив на результат президентських виборів у другому турі.