Історична Сприня єднає молодих патріотів України
У межах відзначення 73-ї річниці створення Української Головної Визвольної Ради у селі Сприня, що на Самбірщині, з 10 по 16 липня відбувались IV військово-патріотичні змагання «Ігри Нескорених».
Участь у них взяли близько 200 школярів зі всіх областей України.
Сьогодні, коли Україна переживає потужний патріотичний підйом у молодіжному середовищі, на жаль, відсутній координаційний центр організованого підліткового військово-патріотичного руху на державному рівні. Тож саме «Ігри Нескорених» мають усі шанси стати тією ланкою, котра об’єднає юнаків і дівчат зі всіх регіонів країни на платформі національної ідеї, як постійно діючого руху. До цієї ініціативи долучились організатори агітаційного потяга єднання України «Труханівська Січ». Саме вони привезли на цьогорічні змагання на Самбірщину більше сотні учасників зі всіх областей України. Це свідчить, що «Ігри» давно переросли статус регіональних і цілком здатні згуртувати молодіжні рухи на всеукраїнському рівні.
«Символічно ще й те, що саме тут, у Сприні, у липні 1944 року відбулось об’єднання усіх патріотичних сил, котрі боролись за незалежність України. Це саме те, чого зараз нам не вистачає. І якщо дорослі політики не можуть між собою домовитись, то молодим легше знайти взаєморозуміння. Головне, їм у цьому не заважати», — переконана Олена Іванова, одна із організаторів «Труханівської Січі».
Упродовж тижня учасники вишколу змагались у дев’яти дисциплінах. Демонстрували свою вправність у стройовій підготовці, стрільбі, доланні смуги перешкод, відуні, гирьовому спорті, перетягуванні линви, розпалюванні багать та виконанні повстанських пісень.
Організатори підготували для учасників і культурно-історичні та просвітницькі заходи. Юнаки та дівчата в один із днів піднялись на гору Діл, де у 1944 році діяла школа підстаршин УПА, відвідували краєзнавчі музеї, брали участь у спільних молебнях. «Родзинкою» вишколу стали показові навчання різних підрозділів Збройних сил України.
«Тут, у Сприні, я ще раз переконалась, що українці сходу і заходу, півночі і півдня — один народ, одна багатюща нація, — ділиться враженнями Антоніна Корявець з Чернігівщини. — Ми зрозуміли, що таке справжнє бойове братерство, командний дух, єдність дій. Щиро вдячна ініціаторам «Ігор», що вони зробили їх всеукраїнськими».
Підбиття підсумків та нагородження цьогорічних перможців відбулось під час проведення урочистостей з нагоди 73-ї річниці з дня створення УГВР.
«Я горда з того, що ці юнаки та дівчата стали справжніми спадкоємцями українських героїв, котрі боролись за незалежність України у різні роки. Дивлюсь на них і усвідомлюю, що наші батьки полягли недаремно», — не стримувала свого хвилювання на урочистостях Наталя Осьмак.
Повернувшись додому, підлітки ще довго ділитимуться враженнями.
Організатори стверджують, що все ж таки в Україні є політики-патріоти, які приділяють пильну увагу молодіжним ініціативам і питанню єдності народу. Саме завдяки підтримці народних депутатів Богдана та Ярослава Дубневичів, влади Львівщини ці військово-патріотичні змагання розрослися до потужного заходу всеукраїнського масштабу з органічною національною, культурно-історичною та виховною програмою.
«Декому з політичних лідерів потрібно вчитись у цих школярів. Лише за тиждень вони усвідомили — сила нашого народу у єдності, це запорука і шлях до перемоги, — переконаний Ярослав Дубневич. — Бо саме молодь — майбутнє незалежної і соборної України».
У подальшому організатори змагань планують, що табір ім. Кирила Осьмака «Прикарпаття» у Сприні діятиме на постійній основі та стане своєрідним центром проведення різноманітних патріотичних змагань та вишколів.
Марія СИМОНЕНКО.