Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Україна — у топ-20 медального заліку Олімпіади

Вісім нагород (із Хижняком у боксі) — виступ «синьо-жовтих» у Парижі можна вважати успішним. А шанси на медалі у нас іще є…

У стрибках у висоту на медальний подіум у Парижі зійшли відразу дві українки. “Бронзу” взяла Ірина Геращенко (ліворуч), а “золото” – Ярослава Магучіх. Фото sport.ua
У стрибках у висоту на медальний подіум у Парижі зійшли відразу дві українки. “Бронзу” взяла Ірина Геращенко (ліворуч), а “золото” – Ярослава Магучіх. Фото sport.ua

Кажуть, перше «золото», яке здобуває збірна на Олімпійських іграх, «розв'язує» мішок із нагородами, і далі здобувати їх уже легше… Саме так сталося на Іграх-2024 у Парижі зі збірною України. Після того, як квартет наших шаблісток завоював золоту медаль, українці швиденько вибороли ще чотири нагороди. А фактично, цілих п’ять, бо боксер, срібний призер Олімпади-2020 у Токіо Олександр Хижняк у ваговій категорії до 80 кг вийшов у фінал (вирішальний бій — 7 серпня ввечері). А це точно «срібло» або «золото».

Як на мене, голо­вним українським героєм цієї Олімпіади стала фехтувальни­ця Ольга Харлан. Саме 33-річна шаблістка з Ми­колаєва виборола пер­шу нашу медаль у Пари­жі, «бронзу» в особистому заліку, і саме Харлан «ви­тягнула» українську жіно­чу збірну на найвищу схо­динку п'єдесталу пошани. У фінальному поєдин­ку, проти збірної Півден­ної Кореї, із 45 командних очок Ольга Харлан набра­ла 22, тобто практично по­ловину… Справжня лідер­ка. Тепер у Харлан шість олімпійських нагород (на­ціональний рекорд) — три особисті «бронзи», одне командне «срібло» й два командні «золота». Уні­кальне досягнення!

Друге «золото» Парижа принесла Україні стрибун­ка у висоту Ярослава Ма­гучіх. Її медаль найвищої проби була найбільш імо­вірною. Мовляв, якщо на­віть всі наші надії «проле­тять», то Ярослава золоту медаль точно завоює… За таких розкладів я особис­то переживав, що Магучіх «перегорить», не витри­має величезного наванта­ження покладених на неї сподівань… Але ні, Ярос­лава прекрасно впорала­ся! Її холоднокровності у фіналі можна позаздри­ти. І це при тому, що кон­курентки також були на висоті, у прямому й пере­носному сенсі… Нагадаю, напередодні Олімпіади Магучіх стрибала у Пари­жі набагато вище, вста­новила світовий рекорд — 2 метри 10 сантиметрів. А у фіналі Ігор для пере­моги вистачило й стрибка на 2 метри… Але сантиме­три тут не важили, голо­вне було взяти «золото». І Ярослава це зробила! Класно стрибала також українка Ірина Геращенко, яка на Олімпіаді в Парижі завоювала «бронзу».

Решту українських ме­далей літніх Ігор-2024 ви­бороли стрілець Сергій Куліш («срібло», стрільба з пневматичної гвинтівки з трьох позицій з 50 ме­трів), легкоатлет Михайло Кохан («бронза», метання молота) і гімнаст Ілля Ков­тун («срібло», паралель­ні бруси). Загалом, Ілля міг мати медаль і в ба­гатоборстві, де був чет­вертим, і у вільних впра­вах, де фінішував п’ятим. Але завадило не зовсім адекватне суддівство… Утім, у 20-річного гімнас­та все ще попереду. При­наймні на Олімпіаді-2028 в американському Лос-Анджелесі Ковтун точно має «пошуміти»…

На думку букмекерів, Олександр Хижняк у сво­єму фіналі - фаворит (су­перник — боксер із Казах­стану Нурбек Оралбай). Сподіваємося, Сашко «пе­реплавить» срібну медаль Токіо на «золото» Парижа. Є у нас шанси також у вес­луванні на байдарках і ка­ное, у жіночій і греко-рим­ській боротьбі… Чи могли українці в Парижі завою­вати ще більше медалей? Так. Був непоганий шанс у Марти Костюк у тенісі (до півфіналу забракло зо­всім трохи), міг краще від­стрілятися у фіналі Павло Коростильов (завадило отруєння). Не стартував на 1500 метрів плавець Михайло Романчук (свої корективи внесла засту­да), а його дружина, стри­бунка потрійним Марина Бех-Романчук, виступила нижче своїх можливостей. Були й інші провали… Але, так чи інакше, Україна на цій Олімпіаді точно не за­губилася!

Навіть якщо буде тих ві­сім медалей (рахую з на­городою Хижняка), які вже є, виступ «синьо-жовтих» на Іграх у Парижі можна визнати успішним. Звісно, прагнути більшого тре­ба. Але при цьому не вар­то забувати, що країни з топ-10 медального залі­ку — великі економічні по­туги, держави, де у спорт вкладають гігантські ко­шти. У нас, на жаль, ситу­ація поки що інша…

Медалі літньої Олімпіади в Парижі

(топ-20, за станом на ранок 6 cерпня)

З С Б Усього

1. Китай 21 18 14 53

2. США 20 30 28 78

3. Австралія 13 11 8 32

4. Франція 12 15 19 46

5. Великобританія 12 14 16 42

6. Південна Корея 11 8 7 26

7. Японія 10 5 11 26

8. Італія 9 11 6 26

9. Нідерланди 7 6 4 17

10. Німеччина 7 5 4 16

11. Канада 5 4 8 17

12. Нова Зеландія 3 5 1 9

13. Угорщина 3 3 2 8

14. Швеція 3 3 2 8

15. Румунія 3 3 1 7

16. Ірландія 3 0 3 6

17. Бразилія 2 4 5 11

18. УКРАЇНА 2 2 3 7

19. Хорватія 2 1 2 5

20. Бельгія 2 0 3 5

Схожі новини