Передплата 2024 «Добра кухня»

Рекордний голепад «Карпат» – 6:0!

«Карпати», розгромивши на своєму полі «Кривбас» з рахунком 6:0, здобули свою найбільшу у національних чемпіонатах перемогу ( і перервали безвиграшну в лізі серію зі семи матчів).

«Чорноморець» переміг донецький «Металург» — 3:0. «Зоря» свою нічийну серію проти «Іллічівця» збільшила до п’яти ігор — 2:2. А «Волинь», здолавши вдома «Говерлу» — 2:1, увійшла до першої п’ятірки турнірної таблиці.

Уже в дебюті гри Кенія покарав криворіжців за неузгоджені дії в обороні, з близької відстані потужно пробивши у ближній кут воріт Реви. Це перший гол Левана у Прем’єр-лізі. Згодом удар Худоб’яка не зумів приборкати Рева: Штіліч зробив націлену верхову передачу на Гладкого, який забив головою. Не встигли захисники «Кривбаса» оговтатись, як у їхні ворота влетів третій м’яч. Лукас увірвався до штрафного і пробив низом у правий від Реви кут воріт — 3:0. Згодом після удару Ощипка ворота «Кривбаса» рятує штанга. М’яч відскочив до Худоб’яка. Капітан «зелено-білих» зробив передачу до штрафного на Штіліча, який технічно пробив повз Реву — 4:0.

На початку другого тайму за грубу гру в центрі поля проти Даушвілі був вилучений з поля Льопа. І «Карпати» швидко матеріалізували чисельну перевагу у красень-гол. Ксьонз, виконуючи кутовий з правого флангу, зробив передачу на Лукаса, і той красивим і влучним ударом зльоту зірвав оплески вболівальників.

«Карпати» продовжували впев-нено контролювати гру, а гості діяли на контратаках. Гол престижу міг провести Прийомов, який після невдалого вибиття м’яча Богатіновим бив у порожні ворота, але Пластун ліквідував загрозу. Натомість Лукас вдало зіграв на добиванні й головою поставив у матчі гольову крапку — 6:0!

Одеський розгром «Метадона» розпочався після «самострілу» серба Лазіча. Ще до перерви івуарієць Джедже подвоїв рахунок. А після перерви гольову крапку в матчі поставив із пенальті бразилець Сантана.

“Ворсклі” перемогу над «Арсеналом» приніс влучний удар Громова. Полтавці покращили клубний рекорд, зберігаючи свої ворота «на замку» вже 450 хвилин. А для “канонірів” це був 100-й у лізі безгольовий матч у гостях.

Матч «Волинь» — «Говерла» розпочався скандальним пе-нальті: столичний арбітр Даньковський вказав на «позначку» після того, як м’яч влучив у… голову захиснику Щедракову. Савіч невдало виконав 11-метровий удар (воротар парирував), але його підстрахував партнер Аржанов, провівши свій 20-й гол у чемпіонатах. Після перерви Савіч таки забив свій гол, на що гості відповіли лише одним влучним ударом. Ужгородський клуб на своєму сайті опублікував звернення, де акцентував увагу на некваліфікованому суддівстві матчів за участю «Говерли». В разі ігнорування вимог “Говерли” керівництво закарпатського клубу може зняти команду з чемпіонату.

Єдина нічия туру — в Луганську, де «Зоря» приймала «Іллічівець» — 2:2. У команді гостей дублем відзначився Ярошенко.

Тур виявився найбільш результативним для господарів — 30 голів, а гості забивали найменше — три м’ячі. Вперше у чемпіонаті гості не здобули жодної перемоги.

А було колись і 8:0...

«Карпати» здобули свою найбільшу перемогу в національних чемпіонатах. Раніше з рахунком 5:0 «зелено-білі» долали в лізі «Чорноморець» (1999) і «Оболонь» (2009). Найбільша перемога в історії «Карпат» у радянські часи була здобута 1968 року. Тоді «Карпати» у Львові з рахунком 8:0 розгромили «Неман» з білоруського Гродна.

Третій тайм

Ніколай КОСТОВ,

головний тренер «Карпат»

Дуже добре, що моя команда виграла цей матч з таким хорошим рахунком. Я радий за футболістів. Перемога прийшла саме в ту мить, коли було потрібно. Ми швидко забили, потім заспокоїлися і без напруги контролювали м’яч. Тримали гру в своїх руках.

Олег ТАРАН,

головний тренер «Кривбаса»

Коментувати тут нічого. Які тут питання можуть бути? Нема сенсу про щось філософствувати. Я знав, куди я йду... Мають бути і права, і обов’язки. А у мене, на відміну від футболістів, є лише обов’язки, прав нема... Прикро, коли такий футбол. Соромно, коли тебе опускають. Це ганьба...

16. «Металург» З 14 0 2 12 4-35 2

Бомбардири: Мхитарян («Шахтар») — 14 голів, Ідеє («Динамо») — 8, ЛУКАС («Карпати») — 7, Траоре, Мораес («Металург» Д), Джуліано («Дніпро»), Шав’єр («Металіст»), Алекс («Шахтар») — по 6, Селезньов («Дніпро»), Галюза («Зоря») — по 5 голів. У неділю, 11 листопада, «Карпати» на виїзді гратимуть проти «Металіста» (початок гри — о 19.30).