Ніколай КОСТОВ: «Дніпро» на сьогодні сильніший від «Карпат»

«Динамо» тим часом продовжує збавляти оберти...

«Дніпро», здолавши на своєму полі «Карпати» з рахунком 2:0, закріпився у Прем’єр-лізі на другому, «лігочемпіонівському», місці. «Посприяло» цьому «Динамо», зігравши внічию 0:0 з «Іллічівцем». Киян тепер підпирає «Металіст», який здобув прогнозовані домашні очки із «Зорею», перемігши луганчан з рахунком 2:0. Харків’яни знову претендують на звичну для себе останніми роками «бронзову» сходинку турнірної таблиці.

Порівняно з минулим туром, у стартовому складі «Карпат» відбулися зміни. На правому фланзі оборони з перших хвилин поєдинку вперше почав діяти Жовтюк, а в центр замість Балажіца повернувся Пластун. У середині поля замість дискваліфікованого Даушвілі та Штіліча, який залишився серед запасних, на поле вийшли Ткачук і Худоб’як. Повернувся у стартовий склад і півзахисник Мартинюк. У воротах «Дніпра» місце дискваліфікованого Лаштувки, який спостерігав за грою з трибун, зайняв дублер — Шеліхов. Уперше у “старті” з’явився екс-карпатівець Артем Федецький.

І саме Шеліхов першим вступив у гру, ліквідувавши ногами удар Кенії, якого вивів у прорив Худоб’як. Господарі поля часто виконували штрафні удари у виконанні Ротаня, але на початку матчу оборонці та молодий воротар «Карпат» Мисак діяли безпомилково. Перший небезпечний момент господарі створили після дальнього удару Джуліано, але м’яч прошмигнув поруч зі штангою.

У середині тайму закарпатський арбітр Козик призначив сумнівне пенальті. Нігерієць Одібе у штрафному «Карпат» намагався у падінні проштовхнути м‘яча і впав. На думку судді, не без допомоги Лукаса... Селезньов свого шансу не втратив, провівши 75-й гол у чемпіонатах. Міг подвоїти рахунок Матеус, але на його підступний удар зреагував Мисак. А коли йшли компенсовані хвилини першого тайму, «Дніпро» подвоїв рахунок: Одібе після флангової передачі Ротаня головою влучно пробив у верхній кут воріт гостей — 2:0.

Під час перерви Костов замінив Лукаса на Кополовця. «Зелено-білі» активніше почали другий тайм, проте до небезпечних моментів не доходило... Впевнено діяв Мисак, який кулаками ліквідував штрафний удар у виконанні Ротаня. Пожвавлення на трибунах «Дніпро Арени» викликав потужний удар Джуліано, який обіграв Ощипка, але пробив у «молоко»... У підсумку безгольова серія «Карпат» у Дніпропетровську зросла до 593 хвилин, а безвиграшна гостьова серія — до 15 матчів. «Дніпро» ж збільшив свою переможну домашню серію до восьми, а домашню забивну — до 13 матчів.

У Маріуполі «Динамо» вперше за час українських чемпіонатів не зуміло «розмочити» ворота «Іллічівця». Кияни при цьому вперше у чемпіонаті зіграли внічию та перервали свою забивну серію з шести турів. «Металіст», приймаючи «Зорю», збільшив свою переможну серію над луганцями до восьми ігор, проте голи забив лише у другому таймі. Першим відзначився Вілілан, а його гольовий почин підтримав Едмар. Подією матчу став 300-й у чемпіонатах матч 37-річного воротаря Олександра Горяїнова у складі «Металіста».

Третій тайм

Ніколай КОСТОВ, головний тренер «Карпат»

«Дніпро» на сьогодні сильніший, ніж «Карпати»... Пенальті призначає суддя, він відповідальний за свої дії. До цього гра була рівною. Говорити про суддівство — не моя робота. Але ми так легко отримуємо жовті й червоні картки, що гравці перед матчем вже думають про них. Це впливає на психологію. Футбол — це чоловіча гра. Але в кожному матчі ми отримуємо по 4-5 попереджень... Радий, що сьогодні нікого не вилучили.

Хуанде РАМОС, головний тренер «Дніпра»

Завжди складно грати після матчів у Лізі Європи. Але сьогодні ми досить добре зіграли. Нам необхідно було вигравати, і ми досягли цього. Коноплянка був у заявці, але потім його з подачі лікарів звідти висмикнули.

16. «Металург» З 13 0 2 11 4-33 2

Бомбардири: Мхитарян («Шахтар») — 14 голів, Ідеє («Динамо») — 8, Траоре, Мораес («Металург» Д), Шав’єр («Металіст»), Алекс («Шахтар») — по 6, Джуліано, Селезньов («Дніпро»), Галюза («Зоря») — по 5 голів. У середу, 31 жовтня, «Карпати» на стадіоні «Україна» в рамках 1/8 фіналу Кубка України прийматимуть «Металіст» (початок гри — о 20.30).