BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

КНДР запустила понад десять ракет під час навчань США та Південної Кореї

  • 14.03.2026, 17:45
  • 333

Північна Корея здійснила серію запусків балістичних ракет у бік моря під час масштабних військових навчань США та Південної Кореї. У Сеулі та Токіо підтвердили, що ракети впали у морі

Фото: Reuters
Фото: Reuters

Північна Корея випустила понад десять балістичних ракет у напрямку моря біля східного узбережжя країни. Про це повідомили військові Південної Кореї.

За даними Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї, пуски здійснили 14 березня приблизно о 13:20 за місцевим часом з району поблизу столиці Пхеньяна. Ракети були спрямовані у бік моря.

Водночас берегова охорона Японії зафіксувала об'єкт, який імовірно був балістичною ракетою і впав у море. Попередньо вважається, що вона приземлилася за межами виключної економічної зони Японії.

Запуски відбулися на тлі щорічних масштабних військових навчань США та Південної Кореї. Під час тренувань сотні військовослужбовців двох країн відпрацьовують бойові дії, зокрема переправи через річки із застосуванням техніки — танків і броньованих машин.

Нині у Південній Кореї розміщені близько 28 500 американських військовослужбовців, а також ескадрильї винищувачів США.

Північна Корея регулярно критикує такі навчання, називаючи їх «генеральною репетицією» можливого нападу на країну.

Тим часом прем'єр-міністр Південної Кореї Кім Мін Сок нещодавно зустрівся у Вашингтоні з президентом США Дональдом Трампом. Під час переговорів сторони обговорили можливості відновлення діалогу з Пхеньяном. За словами південнокорейського прем'єра, Дональд Трамп прагне провести зустріч із лідером КНДР Кім Чен Ином.