BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Папа Римський Лев XIV вперше прибув до Туреччини

  • 27.11.2025, 18:15
  • 573

Папа Римський Лев XIV розпочав свій візит в Туреччину. Програма перебування понтифіка в країні стартує з відвідання Анкари та зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом

Папа Римський Лев XIV вперше прибув до Туреччини
Папа Римський Лев XIV вперше прибув до Туреччини

Про це повідомляє TRT Haber.

«Папа Лев XIV, глава держави Ватикан, прибув до Анкари для зустрічі з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Літак, на борту якого перебував Папа Лев XIV, приземлився в аеропорту Анкари Есенбога», — повідомляє телеканал.

Першою зупинкою Папи Лева XIV став Аниткабір, який він відвідав зі своєю делегацією. Папа поклав вінок у мавзолеї Мустафи Кемаля Ататюрка, засновника Турецької Республіки, вшанував його пам’ять хвилиною мовчання.

«Я дякую Богові за можливість відвідати Туреччину та бажаю цій країні та її народу всеосяжного миру та процвітання», — написав Папа Римський у книзі відвідувачів Аниткабіру.

Відповідно до програми, розміщеної на сайті офісу президента Туреччини, офіційна церемонія зустрічі Папи Лева XIV, глави держави Ватикан стартувала о 14.10 за місцевим часом (13.10 за київським) у президентському комплексі в Анкарі. Після церемонії зустрічі відбудеться двостороння зустріч папи з турецьким президентом, потім зустріч продовжиться у розширеному форматі. На 15.45 заплановані звернення президента Ердогана та Папи Лева XIV в Національній бібліотеці Туреччини.

Візит у Туреччину — перша закордонна поїздка Папи Римського після обрання на посаду в травні цього року.