BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Трамп запропонував віддати в оренду Донецьку та Луганську область: мирний план передбачає контроль рф над областями

  • 20.11.2025, 12:15
  • 312

Мирний план США щодо війни росії проти України передбачає, що Україна зможе здавати країні-агресору частину своєї території «в оренду»

Фото: The telegraph
Фото: The telegraph

росія фактично контролюватиме Донецьку та Луганську області, але юридично територія залишатиметься за Україною. При цьому москва повинна буде сплачувати «орендний платіж» за користування територіями;

  • Київ повинен скоротити армію вдвічі та відмовитися від далекобійних ракет;
  • забороняється перебування в Україні іноземних військ та використання іноземної авіації;
  • російська мова та російська православна церква отримають офіційний статус на окупованих територіях;
  • Україна зможе домовлятися про гарантії безпеки від США та Європи для підтримки припинення вогню.
  • За даними видання, переговори вели спецпосланець Трампа Стів Віткофф і російський представник Кирило Дмітрієв у Маямі. Джерела повідомляють, що Білий дім тиснув на президента України Володимира Зеленського, натякаючи на його слабкість через корупційний скандал.

Україна вже відкинула цей план, а росія заявила, що не має інформації про нього.

Напередодні Axios із посиланням на російських і американських посадовців писав, що Білий дім таємно консультується з росією про розробку нового плану завершення повномасштабної російсько-української війни. Увесь документ поділяється на чотири категорії: мир в Україні, гарантії безпеки, безпека в Європі та майбутні відносини США з росією та Україною. Згодом NBC із посиланням на джерела писало, що Трамп схвалив план.

Українські й американські чиновники повідомили, що Віткофф мав зустрітися з президентом Володимиром Зеленським 19 листопада в Туреччині. Проте він відклав свою поїздку. На початку тижня Віткофф обговорив цей план із секретарем РНБО Рустемом Умєровим на зустрічі в Маямі.

У вечірньому зверненні 16 листопада Володимир Зеленський анонсував роботу над новим стартом перемовин і відновленням обмінів. На 19 листопада він оголосив важливі зустрічі в Туреччині, на яких мають обговорити активізацію перемовин між Україною і росією, а Україна запропонує партнерам «напрацьовані рішення».