Сильний 19-й пакет санкцій — найкраща відповідь після цілеспрямованого вторгнення дронів на територію ЄС, — Зеленський
- 11.09.2025, 17:30
- 406
Президент Володимир Зеленський заявив, що зараз триває наповнення 19-го пакету санкцій, який стане найкращою відповіддю на цілеспрямоване вторгнення російських дронів на територію Євросоюзу 10 вересня
Про це Зеленський повідомив у Фейсбуці.
«Після вчорашнього цілеспрямованого вторгнення 19 російських дронів на територію Євросоюзу саме сильний 19-й пакет санкцій буде найкращою відповіддю. Зараз триває наповнення цього пакету», — наголосив Зеленський.
За його словами, пріоритети — це російський банківський сектор і банки в країнах, які продовжують торгувати з росією, та інфраструктура тіньового флоту, яка наповнює бюджет російської війни: капітани суден, страховики, термінали, які використовуються для відвантаження нафти, та оператори ринку, які толерують російські схеми.
«Працюємо й проти різних схем обходу санкцій — готуємо спеціальний санкційний інструмент Європи, який обмежить доступ росії до визначених критичних товарів. Також тривають консультації між Євросоюзом і Сполученими Штатами, щоб обʼєднати можливості санкційного тиску, зокрема проти заробітків від російських енергоресурсів», — підкреслив Зеленський.
Також продовжується робота по синхронізації санкцій.
«Відучора в юрисдикції України запрацювали санкції Британії, які були застосовані проти росії та повʼязаних з нею субʼєктів. Також уже синхронізовані в Україні санкції Канади та 18 пакетів санкцій Євросоюзу. Наступний етап — санкції Японії, вже цього місяця завершимо синхронізацію», — зауважив Зеленський.
Разом з партнерами готується й синхронізація санкцій України в інших юрисдикціях. Триває робота з Канадою та Британією.
За словами Зеленського, від початку цього року запроваджено вже 44 пакети санкцій України проти російських юридичних і фізичних осіб, які працюють на війну, та проти повʼязаних з ними осіб з інших країн.
Серед цих санкцій обмеження проти російського ВПК, схем постачання критичних компонентів у росію, заробітків російського бюджету, а також проти осіб, які пропагують війну чи поширюють російський вплив.
«Найважливіше, що рекомендації України стають частиною санкцій партнерів. Дякую всім, хто допомагає», — підсумував Зеленський.