BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Митрополит Епіфаній привітав громадян із Днем Української Державності

  • 15.07.2025, 10:45
  • 241

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній привітав український народ з Днем хрещення України-Руси і Днем Української Державності. За словами митрополита Епіфанія, в час, коли Україна бореться за право бути вільною, незалежною, самостійною, цей вибір залишається незмінним

Митрополит Епіфаній привітав громадян із Днем Української Державності. Фото: Скрин
Митрополит Епіфаній привітав громадян із Днем Української Державності. Фото: Скрин

Предстоятель Православної церкви України заявив у Фейсбуці:

«Сьогодні особливий день, коли ми згадуємо не тільки про нашу духовну основу, але й про витоки нашої державності. Понад тисячу років тому Київський князь Володимир Великий зробив вибір, який визначив історичний шлях нашого народу — вибір на користь віри, правди, культури і європейської цивілізації. Саме цей вибір став фундаментом української ідентичності, нашої нації та нашої держави.

Ворог намагається відібрати в нас не лише землю, а й віру, мову і культуру, намагається зруйнувати саму нашу державність та ідентичність. Але, як і тисячу років тому, наша сила — в єдності, жертовності й любові до свого народу", — наголосив глава ПЦУ.

Він закликав піднести «посилені молитви за наших воїнів-захисників, що боронять за нашу державу, за наше майбутнє, за право України бути вільною та сильною. Нехай Господь оберігає кожного, дарує перемогу й мир нашій землі».

Свято запроваджене указом президента від 24 серпня 2021 року, підписаним під час урочистостей до 30-ї річниці Незалежності України, в День Хрещення Руси-України, коли вшановується пам’ять про видатного державотворця, святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого з метою утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення.

З 2024 року День Української Державності вперше відзначається 15 липня (за Новоюліанським календарем).

Уперше відзначати День Української Державності на державному рівні запропонувала 5 лютого 2018 року ініціативна група у складі Героя України Левка Лук’яненка, Президентів України Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка, тодішніх Голови Верховної Ради Андрія Парубія, першого віцепрем'єр-міністра Степана Кубіва, головного редактора газети «Голос України» Анатолія Горлова та науковців і громадських діячів.

Після проведення Архиєрейського собору 24 травня 2023 року Православна церква України звернулася до влади з проханням перенести День Української Державності через календарну реформу на 15 липня.