«Прикордонники тягнули час навмисно, аби Порошенко не встиг на перший день Парламентської асамблеї НАТО»
- 23.04.2025, 17:13
- 207
Рішення Вінницького окружного адміністративного суду, який визнав протиправною відмову Петру Порошенку у перетині державного кордону, набрало законної сили
Про це повідомив адвокат Ігор Головань. За його словами, попри це Порошенка більше трьох годин тримали на кордоні, однак зрештою пʼятий президент візьме участь у роботі Міжпарламентської Ради Україна-НАТО.
«Порошенко буде на засіданні Міжпарламентської Ради Україна — НАТО. Вчора, 22 квітня 2025 року, набрало законної сили судове рішення, яким встановлено незаконність січневого рішення прикордонників про відмову Петру Порошенку у перетині кордону. Суд довів правоту Петра Порошенка. Кожне незаконне блокування діяльності лідера опозиції матиме наслідки. Всім порушникам закону доведеться відповідати», — наголосив адвокат.
«Символічно, що Петро Порошенко знову був на кордоні, на тому ж пункті „Устилуг“. Прикордонники тягнули час понад три години. За чиїм наказом — зрозуміло. Тягнули час явно навмисно, аби Петро Порошенко не встиг на перший день Парламентської асамблеї НАТО у Вісбадені. Тепер за нашими даними, доповідали безпосередньо до президентського офісу через голову ДПСУ. Врешті-решт пропустили. В результаті перший день втрачено, але завтра Петро Порошенко все одно буде на засіданні Міжпарламентської Ради Україна — НАТО, яка відбудеться у Вісбадені (Німеччина)», — повідомив Головань.
Він також детально нагадав про судове рішення. «Вінницький окружний адміністративний суд, рішення від
«Судді адміністративних судів часто навіть не згадують про свій обов’язок перевіряти не тільки відповідність дій влади Конституції та законам, а ще й визначати, чи діяли чиновники обґрунтовано, неупереджено, розсудливо, добросовісно, своєчасно. Чи дотримувалися принципу рівності всіх перед законом, чи забезпечили громадянину право на участь у процесі прийняття рішення. Нарешті, чи забезпечили баланс між несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи. Деякі судді адміністративних судів часто забувають, що саме влада повинна доводити законність своїх дій, а не навпаки. А от рішення Вінницького окружного адміністративного суду якраз відповідає перерахованим вище засадам. І тому воно на користь Петра Порошенка», — пише Головань.
«Суд констатував, що в оскаржуваному рішенні про відмову позивачу в перетинанні державного кордону відповідач лише здійснив загальні посилання на законодавство, проте не зазначив конкретну норму законодавства, на підставі якої позивачеві було обмежено виїзд з України. Крім того, спірне рішення не визначає, які документи позивач повинен був надати і не надав на паспортний контроль для дотримання умови, за якої реалізується наявне в позивача право виїзду за кордон, у зв’язку з чим було відмовлено в перетинанні державного кордону. Рішення дуже корисне всім, раджу почитати. До речі, прикордонники, схоже, навіть апеляцію не подавали. Було наплювати? Чи совість прокинулася?», — іронізує Ігор Головань.
Як відомо, 12 березня 2025 року Європейський парламент у своїй резолюції на підтримку України закликав українську владу припинити блокування міжнародної діяльності опозиції. У резолюції євродепутати закликали українську владу зміцнити внутрішню політичну єдність, підтримувати плюралізм у парламенті та активно співпрацювати з політичними партіями Верховної Ради.
Депутати Європейського парламенту закликали українські політичні сили продовжувати зміцнювати політичну єдність та парламентський плюралізм, а також активно долучатися до конструктивної співпраці у Верховній Раді. У Європейському парламенті також закликали в контексті процесу вступу до ЄС скасувати всі обмеження на закордонні поїздки депутатів Верховної Ради України.