В Італії продають будинки за € 1 в містечку, щоб відновити його
- 18.03.2025, 22:06
- 192
У містечку Пенне в центральному регіоні Італії запровадили програму, за якою будинки продають за один євро. Зараз там живе приблизно 1000 людей, тому так намагаються запобігти занепаду міста
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/529736/image-2025-03-18-180705.jpg)
Про це пише CNN.
Пенне розташоване в центральному регіоні Італії Абруццо, посередині між Адріатичним узбережжям і гірським хребтом Гран-Сассо.
«У місті потенційно є понад 40 порожніх будівель, які шукають нових власників, і всі вони розташовані в історичному центрі, який занепадає відтоді, як сім'ї почали емігрувати десятиліття тому», — розповів мер Пенне Гілберто Петруччі.
Петруччі каже, що відчув: йому потрібно щось зробити, щоб «вдихнути нове життя» до рідного міста.
Загалом у Пенне з 2022 року продали шість покинутих будинків за такою ціною.
За словами мера, більшість із них колись належали сім'ям місцевих фермерів, які втекли в пошуках світлого майбутнього деінде — особливо після Другої світової війни, коли бомбардування знищили велику частину архітектурної спадщини міста.
У 1970-х роках була ще одна хвиля еміграції, коли сім'ї виїхали до США, Бельгії та Венесуели, а також до сусідніх великих міст, щоб працювати на фабриках. Тож тепер містечко перетворюється на привид, чому намагається завадити місцева влада.
На відміну від більшості міст, де продають будинки за безцінь, Пенне запровадив більш м’які правила для покупців. Єдина вимога полягає в тому, щоб покупці зобов’язалися реконструювати ці будинки за три роки.
Більшість програм будівництва будинків за один євро вимагають від покупців сплати депозиту від 2000 до 5000 євро, який повертається після завершення робіт.
За словами мера, початкова вартість базового ремонту будинку малого та середнього розміру становить 20 000 євро. Новим власникам будинку під час робіт допомагатимуть місцеві фахівці — архітектори, геодезисти й будівельники.