Передплата 2024 ВЗ

День звільнення Краматорська і Слов’янська: спогади

  • 05.07.2024, 14:34
  • 252

10 років тому в результаті контрнаступу українські війська звільнили Слов’янськ, Краматорськ та інші міста Донбасу

П’ятий президент Петро Порошенко у соцмережах поділився унікальними відеосвідченнями тих подій.

«Рівно 10 років тому Збройні Сили складною, тривалою та виснажливою операцією визволили велику частину Донбасу. 84 дні окупації… Сьогодні ці міста — Краматорськ та Слов’янськ є форпостом українського війська на Сході. Перевалочний пункт, точка збору та місце сили нашої армії», — пише Порошенко.

«російські виродки тоді, як і зараз, використовували цивільних як живий щит. Тому наша операція була детально пропрацьована і потребувала часу», — згадує п’ятий президент.

«Мужність і самовідданість українських захисників у 2014 році дозволила створити лінію оборони, яка й сьогодні є хребтом нашого війська на Донеччині. Пишаюся членом нашої команди Михайлом Бондарем: навіть попри поранення він брав участь у визволенні Словʼянська та зачищав місто. Вдячний нашим партизанам, які не піддалися на провокації та терор з боку окупантів й наближали визволення українських земель», — зазначає Порошенко.

«Звісно, боляче бачити, що росія знову принесла війну на вулиці цих міст — з кожним місяцем дедалі більше Словʼянськ, Краматорськ, Дружківку, Костянтинівку та навколишні села обстрілюють із важкого озброєння. Але я вірю, що Збройні Сили захистять ці міста та принесуть туди мир знову», — резюмує Петро Порошенко.

Схожі новини