Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

росія дещо зменшила активність диверсійно-розвідувальних груп на Сумщині, — Держприкордонслужба

  • 13.06.2024, 15:30
  • 272

Наразі прикордонники фіксують зниження активності ворожих диверсійно-розвідувальних груп у Сумській області. Хоча ворог все ще періодично намагається проникнути на територію України

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

«Щодо ворожих ДРГ, то я раніше зазначав, що Сумський напрямок був найбільш активним, де противник використовував свої ДРГ, які намагалися зайти на території України, але за останній час їхня активність прослідковується до зниження. Хоч і ворог повністю не відмовився від цього, і ворожі ДРГ інколи намагаються зайти на територію України, але такої активності, як була раніше, ми не бачимо, — пояснив Демченко.

Він також зазначив, що ситуація у районі населеного пункту Рижівка на Сумщині контрольована.

«Немає такої спроби ворога, як на Харківщині, щоб просунутися вглиб території України. Ті повідомлення, які викладали підрозділи рф про те, що зайшли, з боями відбили Рижівку, це власне виключно інформаційно-психологічна операція, бо цей напрямок залишається під контролем Сил оборони. Його особливість полягає в тому, що цей населений пункт впритул прилягає до лінії кордону і перебування там українських воїнів несе загрозу їхньому життю. Тому оборона побудована так, що населений пункт залишається в сірій зоні, але українські воїни продовжують контролювати цей напрямок, включаючи та за допомогою безпілотників», — додав Демченко.

Раніше керівник ГУР МО Кирило Буданов наголосив, що на Сумщині росіяни намагаються дестабілізувати ситуацію, влаштовуючи провокації та вилазки ДРГ.

Україна докладає зусиль до протидії цим спробам.

Схожі новини