Передплата 2024 «Добрий господар»

«Вже відкрито близько 30 кримінальних проваджень щодо розтрати коштів при побудові фортифікаційних споруд»

  • 10.06.2024, 11:17
  • 298

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», секретар парламентської ТСК з питань фортифікацій та закупівлі БПЛА Михайло Бондар після першого засідання розповів журналістам, що вдалося зʼясувати комісії

«Ми заслухали урядовців — міністрів і заступників міністрів. Це були представники міноборони, мінстратегпрому, міністерства внутрішніх справ, департаментів і підрозділів. Щоб хоча б зрозуміти, скільки коштів було виділено на побудову фортифікацій, і скільки коштів було на закупівлю БПЛА», — говорить Бондар.

Як повідомив народний депутат, розпорядником левової частки коштів, виділених на закупівлю дронів, є ДССЗЗІ (Держспецзвʼязок), а не профільне міністерство. «Чому так є? Чому вирішили, що цим має займатися Держспецзв’язок, а не департамент міністерства оборони? На жаль, ми почули трохи плаваючі відповіді, що Держспецзв’язок може закуповувати ті товари, які не класифікуються тому, що йде класифікація, проходження різних сертифікацій. Як аргументує Держспецзв’язок, їм дозволяється закуповувати без класифікації. Тобто вибирати фактично на свій розсуд цей виріб і в кого його купувати», — говорить Михайло Бондар.

«Коли ми запитали, хто є замовником — це напряму ГУР, СБУ, бригади. Фактично вони і вказують, у якого виробника Держспецзв’язок має закуповувати. Тому ми з цим ще будемо розбиратися. Суми, які Держспецзв’язок зараз має, які мають надійти до кінця року — це 42 мільярди з 2024 року. Це 16 мільярдів перехідних від 40 мільярдів з 2023 року. І 5 мільярдів — це зі спецфонду. Тобто загалом — це 63 мільярди», — повідомив секретар ТСК.

Стосовно будівництва фортифікацій, Михайло Бондар зазначив, що наразі визначені 25 розпорядників бюджетних коштів — це обласні військові адміністрації, а також Міноборони та Агенція з відновлення.

«Ми запросили в них подетальні графіки отримання коштів: яка область, скільки і на що отримала, і які завдання — перед кожною областю. Тому, що ми мусимо розуміти, яка область за яку ділянку відповідала», — говорить депутат.

«Зараз вже відкрито біля 30 кримінальних проваджень щодо розтрати коштів при побудові фортифікаційних споруд. Члени комісії від „Слуг народу“, почувши такі цифри, зразу спробували захищати розпорядників коштів. А левова частка — це військово-цивільні адміністрації - це є вертикаль президента», — говорить Бондар. Він зазначив, що на наступне засідання комісія має отримати детальну інформацію щодо кожного провадження. Загальна сума коштів, які фігурують в провадженнях — 20 млрд грн.

«Це колосальні суми, які можуть розкрадати, якщо буде доведено цими кримінальними провадженнями. В час війни такі люди мають бути притягнуті до відповідальності з конфіскацією, з позбавленням волі, і з тим, щоб вони не мали можливості роками, а то й довічно займати такі високі посади», — наголошує Михайло Бондар.

Наступне засідання ТСК заплановано через тиждень, повідомив Бондар.

Схожі новини