Передплата 2024 ВЗ

У Конго стався військовий переворот

  • 21.05.2024, 14:30
  • 354

Війська африканської держави Демократична Республіка Конго 20 травня заявили про придушення спроби державного перевороту й арешт підозрюваних, зокрема — кількох іноземців. Ймовірного керівника спроби перевороту вбили

Фото із сайту АР
Фото із сайту АР

Група конголезців за участі іноземців напала на резиденцію міністра економіки Конго Віталя Камерхе. Унаслідок нападу загинули троє людей.

Також група атакувала Палац Націй, який є офіційною резиденцією президента Фелікса Чісекеді. Події відбувалися у столиці країни — Кіншасі. Урядовим військам після кількох сутичок вдалося ліквідувати частину нападників, а решту затримати.

У місцевих медіа повідомили, що бунтівники розмовляли англійською, французькою та мовою лінгала, поширеною у цьому регіоні Африки. На численних відео в соцмережах видно, що у складі бунтівників були білошкірі бійці. Деяких з них затримали, у щонайменше трьох чоловіків паспорти громадянин США.

Із собою у заколотників були прапори Заїру — так називалася ДР Конго із 1971 по 1997 рік, за правління Мобуто Сесе Секо, якого повалили внаслідок заколоту.

Речник армії Конго Сільвен Екенге назвав керівником невдалого перевороту опозиційного політика Крістіана Малангу Мусумарі, який деякий час жив у США. Він був військовим, бізнесменом і керівником Обʼєднаної конголезької партії. У 2017 році у Брюсселі він офіційно заснував уряд «Нового Заїру» у вигнанні. Екенге заявив, що Мусумарі ліквідували під час спроби захоплення президентського палацу.

Посол США в Конго Люсі Тамлін вже заявила, що американська сторона вкрай стурбована повідомленнями про можливу участь своїх громадян у спробі перевороту. Посольство обіцяє співпрацювати зі слідством.


Джерело: АР

Схожі новини