Передплата 2024 ВЗ

Генконсулка Польщі вибачилася перед українцями за дії поляків на кордоні

  • 21.02.2024, 17:30
  • 657

Генеральна консулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич вибачилася перед українцями за дії поляків на польсько-українському кордоні

Фото: Сєвєродонецьк онлайн
Фото: Сєвєродонецьк онлайн

Про це вона написала на Facebook.

Дзвонкевич пояснила, що з любові до своєї батьківщини не може вдавати, що не бачить «ганебних дій» на кордоні. Вона висловила переконання, що це «не може бути справою» її земляків.

Дипломатка нагадала про події Варшавського повстання 1944 року, про які дізналася в підлітковому віці. Зокрема вона згадала про відмову радянських військ дозволити посадку літаків союзників на підконтрольній їм території.

«Я думала, що так ганебно можуть поводитися лише росіяни. Зрештою, призначена для повстанців допомога, цілковито випадково скинута з цих літаків на околиці Варшави і опинилася в руках німців. Як підліток, я була переконана, що тільки росіяни можуть спокійно дивитись, як інші народи стікають кров’ю, що ми, поляки, ніколи чогось подібного б не зробили. А сьогодні що роблять „польські“ фермери і перевізники? Не вірю, що це поляки… Справжній поляк ніколи не вдарить ножем у спину сусідньому народу, який воює за свою свободу», — написала Дзвонкевич.

Вона додала, що її заява стосується не вимог страйкарів, а форми протесту:

«Ганьба і сором. Перепрошую, Україно, яка воює, перепрошую».

Консулка опублікувала фотографію картини, яку їй подарував український художник на знак вдячності за допомогу поляків українцям після повномасштабного нападу росії на Україну.

Схожі новини