Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Львові успішно прооперували дитину із складною патологією

  • 09.02.2024, 19:30
  • 562

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі успішно прооперували п’ятимісячного малюка з гострою патологією кишківника

Фото Львівської ОВА
Фото Львівської ОВА

Коли хлопчику було два місяці, медики вже виправляли таку форму кишкової непрохідності в іншій лікарні, та проблема повернулася. Медикам Центру вдалось встановити причину патології - «дивертикул Меккеля», а потім успішно прооперувати.

«Нас насторожив клінічний стан п’ятимісячної дитини: періодичні випорожнення із домішками крові, які посилювались, спазматичні напади болю з епізодами блювання. Але у випадку з Максимком важливо було не просто усунути проблему, а й виявити причину, чому цей стан повторюється. Ми радіємо, що нам це вдалось, і зараз хлопчик цілком здоровий», — зазначила Віта Волощук, гастроентерологиня Центру.

Завідувач хірургічного відділення Богдан Романишин розповів, що інвагінація кишківника найчастіше виникає у дітей віком від 3 місяців до 1 року.

Це захворювання, під час якого виникає заглиблення однієї ділянки кишківника в іншу, що стає причиною кишкової непрохідності. Якщо вчасно не розв’язати проблему, у хворого може виникнути багато ускладнень, які стають загрозливими для життя.

За словами дитячого хірурга Андрія Кузика, операція була складна.

«У дитини виявили непросту патологію: одна ділянка тонкого кишківника спочатку ввійшла в іншу ділянку, а потім уже цей конгломерат заглибився у товстий кишківник. Причиною інвагінації став т.зв. дивертикул Меккеля — вроджений утвір на кишківнику. Під час хірургічного втручання ми розправили інвагіновані ділянки, висікли патологічний утвір та відновили прохідність кишківника», — заявив Андрій Кузик. Loop

Схожі новини