Передплата 2024 ВЗ

Канада передасть Україні моторні човни

  • 24.01.2024, 08:45
  • 303

Канада надасть Україні 10 моторних човнів

Фото ілюстративне із Вікіпедії
Фото ілюстративне із Вікіпедії

Про це повідомив міністр оборони Канади Біл Блер.

Вартість човнів — 15 млн доларів.

Також країна виділить додаткових 11,5 млн доларів на навчання українських пілотів на F-16.

Відомо, що Блер взяв участь у 18-му засіданні контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн», де й заявив про передачу десяти багатоцільових човнів від Zodiac Hurricane Technologies.

«Ці багатомоторні надувні човни з жорстким корпусом допомагатимуть Україні в різноманітних морських операціях, включаючи пошук і порятунок, транспортування військ і вантажів, спостереження та розвідку», — зазначили у канадському оборонному відомстві.

Ймовірно, що постачання цих катерів та навчання завершаться до кінця весни 2024 року.

Канада також збільшить свій внесок до «коаліції винищувачів», виділивши цивільний персонал, інструкторів та навчальні літаки для тренування українських пілотів.

«Ця підтримка оцінюється приблизно у 15 млн канадських дол. (майже 11,5 млн американських доларів). Навчання розпочнеться у лютому 2024 року й триватиме до 2025 року», — додали у міністерстві.

Блер також оголосив про участь Канади у двох коаліціях сил і засобів, які входитимуть до Контактної групи з питань оборони України: Бронетанковій коаліції та Коаліції ВПС.

Водночас міністр додав, що ЗСУ отримали й іншу раніше анонсовану допомогу, зокрема — стрілецьку зброю та боєприпаси, які відповідають стандартам НАТО, а також зимовий одяг та спорядження. Більше таких відправлень буде найближчими тижнями.

Схожі новини