Передплата 2024 ВЗ

З початку повномасштабної війни рф здійснила 626 хімічних атак

  • 14.01.2024, 09:35
  • 324

Російські окупанти з початку повномасштабного вторгнення 626 разів атакували Україну за допомогою хімічних речовин: серед них 51 випадок зафіксували у січні цього року

Фото: Генштаб ЗСУ
Фото: Генштаб ЗСУ

Про це інформує Командування Сил підтримки Збройних Сил України.

«Силами оборони зафіксовано 626 фактів застосування російською федерацією боєприпасів, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за січень поточного року 51 випадок. При цьому динаміка застосування зростає. Щодня фіксується до 10 випадків застосування хімічних речовин», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР, які скидає з БПЛА, проте, застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії. А також здійснюються артилерійські обстріли снарядами із вмістом хімічно небезпечних речовин.

Крім того, 14 грудня 2023 року було виявлено застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом хімічної речовини CS.

«36 випадків застосування небезпечних хімічних речовин було задокументовано і направлено для проведення слідчих дій у рамках кримінального провадження групами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки зі складу військових частин Командування Сил підтримки спільно зі Службою безпеки України», — повідомляє Генштаб.

Схожі новини