Передплата 2024 «Добрий господар»

«Хочемо вивести виручку водіїв громадського транспорту у прозору площину»

Директор департаменту міської мобільності та інфраструктури Олег Забарило пояснив на брифінгу суть реформи е-квитка та розповів про старт продажу карток Леокарт

Фото ЛМР
Фото ЛМР

Запускаємо у громадському транспорті Львова етап безготівкової оплати проїзду, контроль над оплатою, якісну взаємодію між пасажирами, розрахунки за фактом валідацій. Хочемо детінізувати сферу громадських перевезень, щоб водій не мав необлікованої виручки. Хочемо вивести виручку водіїв громадського транспорту у прозору площину: щоб їм нараховувалися офіційні зарплати та сплачені усі податки із зарплат.

Про це 15 листопада повідомив на брифінгу директор департаменту міської мобільності та інфраструктури Львівської міської ради Олег Забарило.

Нагадаємо, з 15 листопада у газетних кіосках Львова стартував продаж карток Леокарт, де їх одразу можна буде поповнити та їздити з валідацією в громадському транспорті. З 11 грудня ця система оплати має запрацювати повноцінно.

На брифінгу Олег Забарило не відповів журналістам на питання про оплату з бюджету перевізникам за виконану роботу, тобто за валідацію Леокарток, оплату банківською карткою, а також за пільговиків. Мовляв, ще не прийнято бюджет Львова на наступний рік.

Чи пасажири будуть платити комісію за поповнення Леокарт?

Олег Забарило запевнив на брифінгу, що при поповненні транспортної е-картки не стягуватиметься комісія. Баланс на рахунку картки можна буде перевірити на валідаторі. Але така система є неправильною і не зовсім прозорою, кажуть фахівці. Баланс картки мав би надходити по смс після кожної валідації, або стан рахунку можна прозоро перевірити у мобільному застосунку, якого мерія ще не розробила.

Як відбуватиметься перевірка оплат в салоні?

За «зайцями» в салонах трамваїв та автобусів стежитимуть контролери. Чиновник каже, що на роботу взяли 80 контролерів, потреба в таких кадрах є. Загалом контролерів у місті Лева має бути понад дві сотні.

Олег Забарило не назвав розміру штрафу за безквитковий проїзд при безготівковій оплаті (якщо пасажир купує у водія разовий квиток), чи не завалідовану картку. Каже, розмір штрафів затвердить виконком разом із оновленими тарифами на проїзд. Це трапиться у перших числах грудня.

Схожі новини