Передплата 2024 «Добрий господар»

Після запуску потягу Львів-Варшава поляки запропонували нові рейси. Куди саме?

70 кілометрів колії по «Лінії 102» уже відремонтували

Польський залізничний оператор SKPL анонсував запуск нових маршрутів - Сянок – Хирів та Перемишль – Хирів. Фото автора
Польський залізничний оператор SKPL анонсував запуск нових маршрутів - Сянок – Хирів та Перемишль – Хирів. Фото автора

Після запуску залізничного сполучення Львів-Варшава з пересадкою у транспортному хабі прикордонного міста Рава-Руська, польський залізничний оператор SKPL анонсував запуск нових маршрутів — Сянок — Хирів та Перемишль — Хирів. Ймовірна дата запуску цих маршрутів — до кінця цього року. Хирів — містечко у Самбірському районі Львівської області, яке отримає залізничне сполучення із двома містами Польщі. Нагадаємо, рейс Рава-Руська-Варшава обслуговує приватний польський перевізник SKPL.

Як розповів для «ЦТС» директор польського перевізника SKPL Томаш Страпагель, інфраструктура до запуску нових рейсів готова, залізничні шляхи до Хирова в обох напрямках відремонтували. Наразі по цьому питанні тривають перемовини із «Укрзалізницею».

Ремонт 70 кілометрів колії біля кордону з Польщею на ділянках Старжава — Хирів — Нижанковичі - держкордон («Лінія 102») і Хирів — Самбір відбулися взимку цього року. «Лінія 102» може стати найшвидшим маршрутом між містами Підкарпатського воєводства, який дасть змогу Україні отримати два додаткові переходи з Польщею.

«До Хирова потрібно запускати два потяги: один зі Сянок, інший — з Перемишля, — наголосив Томаш Страпагель. — Подали відповідну заяву до адміністрації Підкарпатського воєводства та «Укрзалізниці».

Чому польський перевізник вирішив їздити з Рави-Руської, аби з'єднати Львів з Варшавою?

Томаш Страпагель розповів під час відкриття рейсу Львів-Варшава, чому SKPL вирішив взятися за цей проєкт.

«Це найкоротша дорога з Варшави до Львова, — каже пан Томаш. — Українські партнери запевнили нас, що це сполучення має великі перспективи, навіть у випадку відновлення польотів з міжнародного аеропорту „Львів“. Українська сторона презентувала нам аналітичне дослідження, у якому йдеться про те, що між Львовом та Варшавою курсує багато автобусів, а значить є попит на перевезення між цими містами. Також „Укрзалізниця“ планує добудувати євроколію з Рави-Руської до Львова. Якщо буде збудована євроколія до Львова, то цей поїзд матиме великий успіх. А якщо Україна вступить до Європейського Союзу, то це стане додатковим стимулом для розвитку цього залізничного сполучення».

Схожі новини