Передплата 2024 «Добрий господар»

Відомо хто став членом Почесної консультативної ради Міжнародного демократичного союзу

  • 30.09.2023, 13:01
  • 441

Пʼятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко та колишній президент Чилі Себастьян Піньєра стали членами Почесної консультативної ради Міжнародного демократичного союзу (IDU)

Петро Порошенко. Фото: Партія ЄС
Петро Порошенко. Фото: Партія ЄС

«Протягом десятиліть політичної кар'єри Президента Порошенка він захищав національний суверенітет, демократію, культуру та верховенство права України перед обличчям російської агресії. Зігравши важливу роль у Революції Гідності, він обіймав посаду президента країни з 2014 по 2019 роки, керуючи військовими операціями проти сепаратистів на Донбасі та зміцненням української демократії. Зараз він очолює партію „Європейська Солідарність“ і є депутатом Верховної Ради», — йдеться в офіційному повідомленні IDU.

«IDU має честь запросити таких видатних і досвідчених державних діячів у нашу команду, оскільки ми працюємо над створенням все більш міцного глобального альянсу правоцентристів», — йдеться у заяві.

Міжнародний демократичний союз (IDU) — це глобальне об'єднання правоцентристських політичних сил із 65 країн світу. Засновниками IDU були прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер, тодішній віцепрезидент США Джордж Буш, мер Парижа та згодом президент Франції Жак Ширак, канцлер Німеччини Гельмут Коль та багато інших партійних лідерів.

Серед партій-членів: Республіканська партія (США), Християнсько-демократичний союз (Німеччина), Консервативна партія (Велика Британія). Головою організації є колишній прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер.

Партія «Європейська Солідарність» отримала статус Observer Member у Міжнародному демократичному союзі (International Democrat Union) у липні 2020 року.

У грудні минулого року у Вашингтоні на Форумі Міжнародного демократичного союзу Петро Порошенко отримав нагороду IDU імені Буша-Тетчер за Свободу. У своїй промові Порошенко подякував народу України за мужність і закликав західних партнерів дати більше зброї для ЗСУ — зокрема, системи протиповітряної оборони Patriot, реактивні винищувачі, F-16, танки Abrams.

За результатами Форуму також була схвалена Резолюція на підтримку України. Міжнародний демократичний союз підтвердив міцну єдність та солідарність з народом України, який продовжує хоробро та самовіддано боротися з російською агресією, метою якої є знищення українського вільного та демократичного суспільства.

Схожі новини