За два місяці росіяни пошкодили та частково знищено 105 об'єктів портової інфраструктури України

  • 13.09.2023, 18:45
  • 261

Війська росії пошкодили та частково знищили 105 об'єктів портової інфраструктури України з 18 липня, відколи рф в односторонньому порядку вийшла із «зернової угоди»

Наслідки обстрілу портової інфраструктури. Фото: очільник Міністерства інфраструктури Олександр Кубраков
Наслідки обстрілу портової інфраструктури. Фото: очільник Міністерства інфраструктури Олександр Кубраков

Про це повідомив очільник Міністерства інфраструктури Олександр Кубраков.

«З 18 липня в результаті атак росії на порти України пошкоджено та частково знищено 105 об'єктів портової інфраструктури. Внаслідок ударів по портах Дунайского кластеру та блокування морських портів скорочено експорт зернових вантажів до країн Азії, Африки та Європи на майже 3 мільйони тонн на місяць.

Порти Дунайського кластеру наразі - єдиний водний шлях для українського агроекспорту. Якщо не захистити його потужними системами протиповітряної оборони, то наслідки будуть більшими. Перш за все, для тих країн, які залежать від української агропродукції", — написав міністр.

Внаслідок чергової масованої атаки на порти Дунайського регіону, в ніч на 13 вересня, пошкоджено адміністративні будівлі, склади для зернових вантажів, ємності для зберігання олії та автотранспорт. Семеро водіїв доставлено в лікарню у важкому стані.

Попри намагання агресора знизити експортний потенціал, порти продовжують працювати. Водночас кожна атака на портову інфраструктуру України — це атака на продовольчу безпеку всього світу.

Схожі новини