Тарифи на електрику хочуть підвищити удвічі
Чи підвищать тарифи на електроенергію з 1 червня? Питання це хвилює українців, бо за останній час у владних кабінетах вже неодноразово казали, що підвищувати треба
Так, голова НКРЕКП (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг) Костянтин Ущаповський нещодавно зазначив, що нинішні ціни на електрику економічно необґрунтовані, адже дозволяють покрити лише близько 25% вартості виробництва електроенергії, пише «Хвиля».
Нагадаємо, нині тарифи на електроенергію для населення становлять 1,44 грн за кіловат-годину (за споживання до 250 кВт на місяць) та 1,68 грн/кВт-год (за споживання понад 250 кВт). Голова НКРЕКП зазначив, що на ремонт енергетичної інфраструктури, що постраждала від обстрілів, необхідно 45−46 млрд гривень. Аби компенсувати цю суму, тариф має становити 2,88 гривні за кВт-год. У зв’язку із цим пропонують кілька варіантів підвищення цін для населення. Один із них, озвучений головою парламентського Комітету з енергетики та ЖКП Андрієм Герусом, — встановлення тарифів на рівні 2,40 та 2,80 за кВт-год, залежно від споживання.
Пан Герус наголосив, що таке підвищення цін дозволить «проінвестувати енергетичну систему» та підготуватися до зими. А також запевнив, що люди з низькими доходами практично не відчують підвищення тарифів на електроенергію — завдяки житловим субсидіям та енергоефективним заходам.
Водночас НКРЕКП ініціювала посилення заходів із захисту вразливих споживачів електричної енергії. Як пише відомство на своїй ФБ-сторінці, НКРЕКП скерувала відповідний лист до уряду, в якому ініціювала впровадження Порядку захисту вразливих споживачів електричної енергії та надала пропозиції щодо відповідного рішення Кабміну.
Для захисту вразливих споживачів електроенергії пропонується запровадити механізми обліку, моніторингу та контролю за належністю цих споживачів до категорії вразливих, вжити спеціальних заходів, аби їх не відключали від електрики. Також передбачають надання адресної допомоги споживачам, які належать до категорії «енергетично бідних».