Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Поліція викрила шахраїв, які привласнили гроші у понад 10 тисяч українців

  • 18.05.2023, 18:50
  • 1 367

Національна поліція викрила шахраїв, які, за попередніми даними, привласнили гроші понад десяти тисяч українців. Ідеться про близько 15 мільйонів гривень

Гроші.Фото умовне
Гроші.Фото умовне

Про це йдеться на сайті Національної поліції.

Загалом викрили 56 учасників схеми. До спецоперації залучили понад 500 поліцейських, які проводили слідчі дії у 20 регіонах України.

Правоохоронці розповідають, що зловмисники розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян. Так вони отримували доступ до рахунків. Загалом поліцейські виявили 11 спільнот: зловмисники об'єднувалися на закритих тематичних каналах і форумах.

Адміністратори таких спільнот розміщували оголошення про «підробіток». Охочим пропонували створювати й розсилати фішингові посилання, які дуже схожі на посилання офіційних ресурсів, пояснює поліція.

Ці посилання маскували різними способами. Наприклад, це могли бути пропозиції оформлення грошових виплат або продажу різних товарів, здебільшого — побутової техніки. Фігуранти шукали потенційних потерпілих на торгових онлайн-майданчиках.

Правоохоронці ведуть розслідування за частинами 3 та 4 статті 190 Кримінального кодексу України. За це загрожує від 3 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Фігурантам готуються повідомити про підозри.

Схожі новини