Прем'єр Словаччини хоче піти у відставку
- 07.05.2023, 17:20
- 634
Виконувач обов’язків прем'єра Словаччини Едуард Гегер звернувся до президентки Зузани Чапутової з проханням відкликати його мандат на керівництво урядом
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/489793/img9012.jpeg)
Про це він заявив під час пресконференції.
Едуард Гегер, скоріш за все, завершить термін своїх повноважень. Він оголосив, що звернувся до Зузани Чапутової з проханням відкликати його мандат на керівництво урядом.
Перед цим він запропонував їй ще дві альтернативи. Перша полягає у тому, що президентка призначить на вакантні міністерські посади своїх кандидатів. Друга — уряд більше не очолюватиме Гегер, але нинішні люди залишаться у відомствах, які забезпечують реалізацію Плану відновлення, сферу правосуддя чи допомогу Україні.
Жодну з альтернатив не ухвалив глава держави. «Саме тому я вирішив просити про відкликання повноважень», — заявив Гегер.
Сьогодні о 15:00 вона зустрічається з в.о. прем'єр-міністра. Якщо він вирішить відкликати свої повноваження, то разом з Гегером піде у відставку і весь уряд. Після цього президентці доведеться доручити формування нового кабінету комусь іншому, хто приведе Словаччину до дострокових виборів.
Новий уряд повинен буде постати перед парламентом і попросити вотум довіри. Враховуючи, що це будуть висуванці президента, можна припустити, що знайти 76 голосів у парламенті, які підтримають новий кабінет, буде складно. Якщо він не отримає вотуму довіри, то знову правитиме в тому ж режимі, в якому до цього часу працював кабінет Гегера. Таким чином, він матиме обмежені повноваження.
Уряд Едуарда Гегера створили 1 квітня 2021 року, коли його призначила президентка Зузана Чапутова. Через місяць, а саме 4 травня, він також отримав довіру Національної ради. Гегер замінив на цій посаді голову OĽaNO Ігоря Матовича, який був змушений піти у відставку через тиск з боку партнера по коаліції SaS. Матович перейшов на посаду міністра фінансів.
Однак суперечки між ним і SaS тривали. У вересні 2022 року це призвело до виходу SaS з коаліції. Таким чином, кабінет Гегера кілька місяців правив у меншості.
15 грудня парламент висловив недовіру уряду Гегера. Згодом президентка поклала на нього виконання функцій прем'єр-міністра, але через голосування в парламенті уряд втратив частину своїх повноважень.
Нинішня криза виникла, коли міністр сільського господарства Самуель Влчан вирішив подати у відставку. Причиною стала субсидія, яку його сімейний бізнес отримав від Міністерства навколишнього середовища. На це звернула увагу опозиція. Влчан вирішив зберегти субсидію і піти з посади.