Колючі й вухаті
Ось таке симпатичне сімейство з’явилося у зоопарку польського Вроцлава. Самка вухатого їжака народила трьох таких же, як сама, вухатих і колючих «колобків»
![](https://wz.lviv.ua/img/360x200/0/izhaky-36d79ede.jpg)
Цей вид тварин живе переважно у степових зонах, на гірських схилах — у Середній Азії, на Кавказі, на півночі Африки. В Україні цих вуханів помічали у Луганській і Донецькій областях. Харчуються тим же, що їжаки звичайні - комахами, ящірками, зміями, можуть забрати із наземних гнізд яйця птахів. Але завдяки тому, що мають довші, ніж традиційні їжаки, вуха, полювати за здобиччю їм легше.
Із настанням осінніх холодів впадають у кількамісячну сплячку. При цьому їхнє серце б'ється з частотою 20 ударів на хвилину. Коли ж весною вони прокидаються для активного життя, частішим стає і їхнє серцебиття — 200 ударів на хвилину.