Передплата 2024 «Добрий господар»

У росії понад 4 місяці утримують українку

  • 12.04.2023, 11:45
  • 794

росія вже понад чотири місяці утримує у заручниках 25-річну кримську татарку Леніє Умерову, яка є громадянкою України

Facebook / Azeez Umerov
Facebook / Azeez Umerov

Як повідомляє Кримська правозахисна група, на початку грудня дівчина намагалася потрапити з Києва до окупованого Криму до свого батька, який має онкологічне захворювання. Її затримали після перетину грузино-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони.

До 16 березня Умерову утримували в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян біля Владикавказу, після чого визнали винною у порушенні режиму державного кордону та оштрафували на 2 тисячі рублів.

У ніч проти 16 березня дівчину випустили з Центру утримання, але біля воріт на неї чекала автівка з чотирма чоловіками. За даними правозахисників, Леніє схопили, одягли на голову пакет і вивезли до незнайомого району Владикавказа. Майже одразу її затримав патруль поліції. На дівчину склали протокол, суд призначив їй 15 діб арешту.

Згодом на неї знову склали аналогічний протокол за нібито відмову віддати телефон силовикам. 27 березня суд знову призначив їй 15 діб арешту, дівчину перевезли у Беслан. 9 квітня на Умерову знову склали протокол за непокору поліцейським, за кілька днів суд призначив їй ще 15 діб арешту.

Схожі новини