Передплата 2024 «Добра кухня»

У Запоріжжі СБУ затримала двох прихильників «русского мира»

  • 17.03.2023, 14:15
  • 645

Прихильниками «русского мира» виявились колишній співробітник органів МВС та пенсіонер цивільного флоту

Фото: Запорізька обласна державна адміністрація
Фото: Запорізька обласна державна адміністрація

Служба безпеки викрила на антиукраїнській діяльності двох місцевих мешканців, які в умовах воєнного стану поширювали пропаганду країни-агресора.

З початком російської агресії вони виправдовували повномасштабне вторгнення в Україну військ рф, категорично заперечували військові злочини агресора та вихваляли політичне керівництво рф.

СБУ повідомляє: «На власних сторінках, зареєстрованих в заборонених соціальних мережах, вони розповсюджували матеріали із закликами до дій, що спрямовані на зміну меж території та державного кордону України, до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні. Також агітатори поширювали у відкритому доступі для перегляду іншими користувачами публікації - репости антиукраїнських спільнот, а також матеріали, які вихваляли дії російського керівництва, зокрема путіна та кадирова».

Лінгвістична експертиза засвідчила, що ці матеріали містять публічні заклики, направлені на порушення основ національної безпеки.

Наразі обвинувальні акти стосовно агітаторів скеровано до суду за ч. 2 ст. 436−2, ч. 3 ст. 436−2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 8 років.

Схожі новини