Передплата 2024 ВЗ

Єдина альтернатива членству України у НАТО — це її ядерний статус: заява глави МЗС Естонії

  • 03.03.2023, 08:30
  • 554

Членство в Північноатлантичному Альянсі є єдиним варіантом гарантії безпеки України за винятком ядерної зброї. Та цей варіант практично неможливий

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Фото із мережі
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Фото із мережі

Так вважає міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

«Якщо ми скажемо, що не бачимо Україну членом НАТО після цієї війни, це означатиме, що ми боїмося — або прогнозуємо, що росія знову нападе, і тоді країни НАТО будуть втягнуті у світову війну, або, принаймні, у війну за європейський континент. Це вже визнання того, що широкомасштабна війна повториться», — заявив естонський міністр.

Він заперечив будь-які альтернативи членству України в Альянсі. Зокрема — план зближення з НАТО в обмін на більшу готовність України до переговорів з рф, який, просувають Британія, Німеччина та Франція.

«Який сенс намагатися копіювати НАТО, якщо ви чітко даєте зрозуміти, що це не НАТО? Це схоже на напів-НАТО. Я б поставився до такої копії з великою підозрою. Чесно кажучи, єдиною гарантією, окрім НАТО, було б надання Україні ядерної зброї», — зауважив Рейнсалу, водночас наголосивши, що такий крок є неможливим і небажаним, зважаючи на зобов’язання ядерних держав Альянсу щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

Рейнсалу вважає, що залишення України поза безпековою парасолькою Заходу залишить Київ у невизначеності і негативно вплине на процес відновлення країни.

«Уявіть, що ми не надамо Україні після війни гарантії, передбачені статтею 5. Тоді ми заохочуватимемо Україну будувати свою самооборону за стратегією „їжака“, як на Дикому Заході, стоячи у своєму форті з гвинтівками і чекаючи на рф. Я думаю, що це створить сіру зону посеред Європи. Це був би великий негативний сигнал щодо їхніх прагнень до Європейського Союзу, щодо безпеки, інвестиційних гарантій і всього іншого», — додав очільник МЗС Естонії.

Схожі новини