Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«Ймовірно, Львівщина стала всеукраїнським хабом із вписування імен волонтерів і псевдоволонтерів до бази „Шлях“»

  • 01.03.2023, 15:52
  • 1 385

Львівська ОВА приховує інформацію про ухилянтів, які виїхали з країни за системою «Шлях»

Львівська обласна військова адміністрація приховує інформацію про осіб, які виїхали з України через систему «Шлях». Про це в колонці на «Українській правді» пише журналістка Олександра Губицька.

Вона повідомила, що після публікації розслідування, опублікованого на сайті «Наші гроші. Львів», голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький з підлеглими продовжують приховувати дані щодо виїзду ухилянтів за кордон.

«Я абсолютно погоджуюсь з вами, пане Козицький, що держслужбовцям, які за хабарі сприяли потраплянню в систему „Шлях“, „не місце у владних коридорах“. Але що ви зробили, аби завадити таким корупційним діям службовців? Попри нарікання на недосконале законодавство і „завалену“ зверненнями Львівську ОВА, ви та ваші підлеглі чомусь старанно приховують від журналістів та громадськості інформацію про те, кому і на підставі яких звернень дозволили виїзд з України під час війни», — звернулась журналістка до очільника області.

Вона також процитувала дані, оприлюднені в ефірі «Суспільне. Львів», що із 50 тисяч військовозобов'язаних, яких за минулий рік зареєстрували в системі «Шлях» по всій країні, близько 22 тисяч внесла Львівська ОВА.

«Ймовірно, саме Львівщина стала всеукраїнським хабом із вписування імен волонтерів і псевдоволонтерів до цієї бази. Протягом тривалого часу наша редакція намагається отримати хоча б дещицю цієї суспільно важливої інформації, аби з’ясувати, кому було дозволено виїзд за кордон, на підставі яких звернень, а хто обдурив систему чи зайшов з нею у злочинну змову і ганебно втік», — зазначає Губицька.

Вона також зауважила, що на відміну від Закарпатської та Миколаївської областей, у Львівській ОВА дані про перетин кордону «бережуть як зіницю ока». А від журналістів — розслідувачів вимагали оплату за «відшкодування витрат на виготовлення цифрових копій документів шляхом сканування» — 4 229,98 грн.

Журналістам вдалося дізнатись, що право виїзду за межі України Львівська ВЦА скасувала як мінімум для 234 людей.

«Це чоловіки, які не повернулись протягом дозволених 30 днів. І це лише ті люди, про яких офіційно стало відомо адміністрації. А про скількох ще невідомо? От, наприклад, за „дозволами“, наданими Полтавською ВЦА не повернулось 15% осіб», — пише авторка.

Вона закликала Максима Козицького розв’язати всі вказані проблеми:

  • запровадити дотримання законодавства всіма посадовцями Львівської ВЦА щодо надання публічної інформації;
  • оприлюднити імена військовозобов'язаних чоловіків, яких внесла до системи «Шлях» Львівська ОВА, і які виїхали та не повернулись в Україну, а також назви організацій-заявників, які клопотали про виїзд цих чоловіків;
  • провести перевірку і повідомити громадськості причини, чому реальні волонтери не змогли отримати дозвіл на виїзд, натомість ухилянти змогли отримати такий дозвіл безперешкодно;
  • оприлюднити імена всіх членів комісії з питань виїзду за межі України водіїв в умовах воєнного стану;
  • запровадити чорний список організацій-заявників та систему перевірки інформації про водіїв.

«Якщо ці всі питання не будуть вирішені негайно, то суспільний резонанс лише посилюватиметься і напряму підриватиме довіру до державних інституцій. А це, своєю чергою, негативно впливатиме на моральний дух українців в умовах війни», — так ви закінчили свою колонку. Я знову погоджуюсь з вами, пане Козицький. То коли цього очікувати від вас і Львівської ОВА? Чи просто «нема повноважень»?" - резюмує Олександра Губицька.

Схожі новини