Передплата 2024 «Добра кухня»

Журналіст з США приїхав до Криму через незаконний міст. МЗС України вже відреагувало

  • 01.03.2023, 08:15
  • 971

Журналіст американського телеканалу NBC приїхав знімати сюжет до тимчасово окупованого Криму через російський Кримський міст

Фото з мережі
Фото з мережі

Про це стало відомо з репортажа, який телеканал опублікував 28 лютого.

«Журналіст NBC News приїхали до Криму поїздом з москви через Керченський міст, який був підірваний у стратегічному та символічному ударі по путіну минулої осені. Зараз він повністю відновлений, але, ймовірно, знову стане мішенню, якщо бойові дії дійдуть до півострова», — йдеться в матеріалі.

У сюжеті NBC News кажуть, що більшість їхніх співрозмовників на півострові почуваються росіянами та вважають Крим частиною рф. Також журналіст зазначив, що більшість російськомовного населення півострова до окупації Криму росією була більш промосковською, аніж мешканці інших регіонів України.

Він також наводить слова президента України Володимира Зеленського про деокупацію Криму, а ще згадують про заклики ООН повернутись до «міжнародно визнаних кордонів» та звинувачення від Комітету ООН на адресу росії у позасудових вбивствах, викраденнях, політично вмотивованих переслідуваннях, дискримінації та насильстві в Криму.

«Обʼєктами багатьох із цих порушень прав людини, як стверджується, була мусульманська етнічна меншина — кримські татари, які протягом багатьох років зазнавали утисків і які часто очолювали опозицію до російської влади», — пишуть NBC News.

В Україні перевіряють обставини в'їзду знімальної групи американського телеканалу NBC до тимчасово окупованого Криму, повідомив речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

За його словами, відвідання тимчасово окупованого Криму з території росії є порушенням законодавства України, за що передбачена відповідальність — зокрема іноземцям за такі дії також передбачена заборона в'їзду.

«Компетентні органи України нині встановлюють обставини незаконного відвідання журналістом NBC території Криму. За підсумками перевірки буде ухвалене рішення щодо подальших кроків», — додав Ніколенко.

Схожі новини