Невідомі летючі об'єкти загрожували цивільним літакам — білий дім

  • 14.02.2023, 09:36
  • 344

Три невідомі об'єкти, виявлені над США й Канадою, не становили військової загрози. Проте могли бути небезпечною перешкодою для цивільної авіації

Про це заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

За його словами, було дві причини, чому військовим довелося збити ці обʼєкти.

«По-перше, це створювало реальний потенційний ризик для цивільного повітряного руху», — сказав представник адміністрації США.

Він нагадав, що позаминулого тижня американські військові збили китайську повітряну кулю з обладнанням для розвідки, яка пересувалася на висоті близько 18 км. Наприкінці минулого тижня літаки знищили ще три об'єкти на висотах від 6 до 12 км — саме на таких працює цивільний авіатранспорт. Якщо врахувати, що об'єкти мали обмежені здатності для маневрування та залежали від повітряних потоків, небезпека для авіації була реальною.

Друга причина знищення невідомих об'єктів полягає в тому, що вони могли здійснювати розвідувальну діяльність. І хоча пілоти винищувачів не побачили її видимих ознак, цього все ж таки не можна було виключати.

Кірбі зауважив, що невідомі апарати могли переміщуватися над секретними військовими базами США. Тому президент Байден — за рекомендаціями військових — віддав наказ їх знищити, а не відстежувати далі.

Представник Ради нацбезпеки також повідомив, що попереднє вивчення уламків аеростата, збитого позаминулої суботи, виявило апаратуру, яка могла збирати «обмежену» розвідувальну інформацію.

Водночас він поінформував, що Джо Байден призначив радника з національної безпеки Джейка Саллівана керівником міжвідомчої групи для вивчення політичних наслідків виявлення невстановлених повітряних об'єктів, які несуть ризики безпеці. До цієї групи ввійшли держсекретар Ентоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін, директор національної розвідки Авріл Гейнс.

Схожі новини