Передплата 2024 ВЗ

Глава МЗС Австрії закликав «не перегинати палицю» щодо рф

  • 17.01.2023, 16:50
  • 788

У МЗС Австрії заявили, що країни Заходу повинні «дотримуватися почуття міри». У розмовах з росією, бо вона є «частиною європейської культури та історії»

Фото: Associated Press
Фото: Associated Press

Про це повідомляє Kronen Zeitung.

«Ми не повинні перегнути палицю, наприклад, запровадивши заборону на видачу віз 144 мільйонам росіян», — сказав міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг.

За його словами, Австрія буде підтримувати Україну у її прагненні захистити свій суверенітет та територіальну цілісність.

Шалленберг зазначив, що росія розвʼязала проти України агресивну війну, яка є божевіллям.

«Але водночас ми повинні думати про день після, тиждень після і місяці після», — сказав Шалленберг, пояснивши, що архітектура європейської безпеки так чи інак повинна буде містити росію і як постійного члена Ради Безпеки ООН, і як ядерну державу.

Крім того, міністр виступив проти виключення росії з ОБСЄ.

Реакція МЗС України

У Міністерстві закордонних справ запросили главу МЗС Австрії відвідати Дніпро, де ракетний удар росіян забрав життя 44 людейПошуково-рятувальні роботи на місці ракетного удару у Дніпрі завершено — під завалами знайшли 44 тіла.

«Цінуємо співробітництво з Австрією, вдячні за підтримку в ООН та ЄС і для розвитку діалогу у звʼязку із цим очікуємо на візит австрійського міністра до України. Зокрема, запрошуємо главу австрійської дипломатії відвідати Дніпро. Там він матиме можливість повторити свої аргументи про почуття міри перед рідними сорока чотирьох людей, які загинули від ракетного удару росії по багатоповерхівці. Або перед тими, близьких яких досі не знайшли під завалами», — сказав речник МЗС України Олег Ніколенко.

Він додав, що заклики продовжувати діалог з росією, поважати її історію та культуру посилюють почуття безкарності Кремля і сприймаються ним виключно як запрошення продовжувати геноцид українців.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень