Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У 2023 році Литва планує надати Україні військову допомогу на 40 млн євро

  • 24.12.2022, 18:15
  • 714

Влада Литви запланувала на 2023 рік надати Україні військову допомогу на суму 40 мільйонів євро

Фото з мережі
Фото з мережі

Про це повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

«На наступний рік допомога планується у розмірі близько 40 мільйонів євро. Одразу ж планується закупівля нового обладнання, аналогічного тому, що виробляється в Литві, виходячи з того, що потрібно українцям», — сказав він.

Глава литовського Міноборони не захотів уточнювати, яке саме озброєння може бути передане Україні у майбутньому. «Не буду заздалегідь анонсувати, але, можливо, щось подібне до того, що ми вже передали», — сказав Анушаускас.

Він відмовився особисто оцінювати внесок Литви у допомогу, яка надається Україні, але зазначив, що українці вважають допомогу Вільнюса винятковою.

«Українці кажуть, що підтримка Литви була саме тією, яка була потрібна. І особливо в початковий період ми були першими, хто взагалі привіз допомогу, інших не було, і наша допомога була спрямована в Україну вже на другий день війни. Українці, починаючи від передачі ПЗРК Stinger і закінчуючи всією іншою підтримкою, сприймають підтримку Литви як виняткову, як психологічну, моральну і сильну підтримку України», — вважає він.

За словами Анушаускаса, з початку повномасштабного вторгнення Литва вже надала Україні військової допомоги на 283 мільйони євро.

Схожі новини