Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Країни Балтії та Польща блокують нові санкції проти росії, — ЗМІ

  • 15.12.2022, 15:45
  • 773

Країни Балтії та Польща блокують ухвалення нового пакета санкцій Європейського Союзу, оскільки деякі країни запропонували пом’якшити їх під приводом забезпечення експорту продовольства

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

«Спочатку це був список із 1500 осіб і компаній, зараз він трохи зменшився. Ці пропозиції звільнили би приватні кошти, якби держави виявили зв’язок цих коштів із продовольчою безпекою. Важко сказати, як приватні кошти олігархів пов’язані з продовольчою безпекою — ми порушували це питання. Ми розуміємо і занепокоєння партнерів у Європі в деяких конкретних випадках», — пояснив Ландсбергіс.

Однак у таких випадках ситуацію можна вирішувати за допомогою пояснень Єврокомісії.

«Якби зробили такого розміру політичну діру, яку схвалили б усі країни ЄС, я думаю, це використовували б не тільки для вирішення всіх питань, а й для значного обходу санкцій. Ця дискусія триває. Литва і Польща зупинили ухвалення пакета. Можливо, дискусію перенесуть на Європейську раду», — зазначив міністр.

За даними Ландсбергіса, Литва і Польща зупинили ухвалення дев’ятого пакета, цю позицію підтримують й інші країни Балтії.

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте, заявила, що рф намагається використати наратив про те, що санкції ЄС зупиняють сільськогосподарське виробництво в країнах третього світу.

«У світі існує наратив, який просуває росія, що санкції Євросоюзу якось відповідальні за зростання цін на харчі, особливо в країнах третього світу, хоча всім чудово відомо, що жодне сільськогосподарське виробництво не під санкціями і це ніяк не пов’язано. Деякі олігархи і компанії, пов’язані з бізнесом добрив, потрапили під санкції», — пояснила Шимоніте.

Глава литовського уряду зазначила, що близько 10 країн пропонують пом’якшити санкції, але не назвала, які саме.

Схожі новини