На ЗАЕС росіяни завезли «Гради» — планують провокацію
- 08.12.2022, 14:35
- 795
російські окупанти завезли на територію Запорізької АЕС кілька реактивних систем залпового вогню «Град», що може свідчити про підготовку провокацій
![ЗАЕС 1 травня 2022 року. Фото Андрія Бородуліна](https://wz.lviv.ua/img/360x200/7/zaes-c8a08718.jpg)
Про це повідомляє «Енергоатом».
Цю зброю загарбники розмістили біля енергоблока № 6, безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива. Там, як зазначає Енергоатом, раніше будували деякі «захисні споруди» в таємному режимі, порушуючи всі умови з організації ядерної та радіаційної безпеки.
«Найбільш вірогідна провокація, що готується, — обстріли протилежного берегу Дніпра, зокрема міст Нікополь та Марганець, цими установками „Град“ безпосередньо з майданчика ЗАЕС, користуючись „прикриттям“ енергоблоків та сховища відпрацьованого ядерного палива», — стверджують в компанії.
Енергоатом звернулася до МАГАТЕ й усієї світової атомної спільноти і знову закликала створити безпекову зону всередині та навколо станції за її повної демілітаризації й деокупації.