Передплата 2024 «Добрий господар»

США заборонили Польщі передавати Україні радянські літаки, — ЗМІ

  • 25.11.2022, 14:30
  • 1 361

Тим часом Китай пообіцяв, що зробить все можливе для «знешкодження ядерної загрози путіна»

Міг-29. Фото ілюстративне із мережі
Міг-29. Фото ілюстративне із мережі

За даними ЗМІ, США ще у березні 2022 року заблокували передачу Польщею радянських літаків МіГ-29 Україні.

Спочатку у США позитивно відреагували на ідею Польщі передати українській армії свої радянські винищувачі МіГ-29. Та вже наступного дня, 8 березня, американці заявили, що проти такої передачі.

Причиною цього стали контакти з генералами китайської армії. Вони вважали, що це призведе до ескалації конфлікту, тому закликали США запобігти цьому. Натомість китайські генерали, які мали хороші приватні контакти з російськими генералами, пообіцяли зробити все можливе, щоб «знешкодити ядерну загрозу путіна». Їхні зусилля були спрямовані на те, щоб переконати російських генералів у разі отримання наказу застосувати ядерну зброю або переконувати політичне керівництво не робити цього, відповідно до ядерної доктрини росії, або саботувати виконання цього наказу на своєму рівні.

Відтоді Китай продовжує непублічні контакти із Заходом, зокрема — зі США та НАТО, з приводу війни в Україні. Наразі між ними існує взаємна домовленість не загострювати конфлікт: Захід не дає Україні стратегічної зброї, а Китай застосовує всі важелі впливу на росію, щоб запобігти використанню ядерної зброї.

Схожі новини